איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר 03-6798174
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר
איטום מרפסות


 

 

מרפסות חיצוניות, כאשר אינן נאטמות כראוי, גורמות לא אחת למפחי נפש , כתוצאה מהנזק הנגרם בעקבות כך ומהעלות הכספית הגבוהה הכרוכה בתיקונן.

 

לפיכך לגמרי נכון יהיה לאמר שבנושא איטום מרפסות אין להסכים לקיצורי דרך ואין לנסות ולחסוך בהוצאה הראשונית של איטום מרפסת.

 

תכנון מערכת אטימה נכונה של מרפסת כולל קירות המבנה בסביבתה ועם דגש על בצוע קפדני של כל שלבי העבודה -הנו כורח המציאות. שכן כשל "קטן" במערכת האיטום בשלב מאוחר יותר, מצריך ברוב המקרים את פרוק כל שכבת הריצוף ובצוע מחודש של מערכת האיטום.

 

נזק מסוג זה מסתכם כמעט תמיד בהוצאה מיותרת של עשרות אלפי שקלים.  כך שבבואנו לשקול את העלות מול התועלת, יש לזכור זאת היטב ולהשתדל שלא לחסוך בהוצאות האיטום הראשוניות. יחד עם זאת יש להרגיע ולאמר, שבצוע מקצועי של מערכת האיטום של מרפסת, או של גג מרוצף, תחזיק מעמד לכל אורך החיים של המבנה, ללא בעיות.

 

איטום מרפסת בעת הבניה יש לבצע עם יריעות ביטומניות, בשתי שכבות. רצוי אף לבצע שכבת זיפות לפני הלחמת היריעות אל התשתית.   

 

יש להקפיד על ניקוז כפול, כזה שינקז גם את הרטיבות החודרת מתחת לריצוף.  למפרט טכני עם רשימת הדברים הנחוצים לבצוע בעת בצוע עבודות אלו, ראה את המאמר על איטום מרפסות או גגות מרוצפים באמצעות יריעות ביטומניות.

 

מרפסות בגודל קטן ניתן גם לאטום עם חומרים ביטומנים משחתיים, חומרים פוליאוריטנים ,או אפילו עם חומרים צימנטים. אך לפני ההחלטה על שימוש בחומרים אלה יש להיועץ עם אנשי מקצוע באשר לכדאיות הנושא כאשר היריעות הביטומניות תהיינה עדיפות ברוב המקרים.

 

תיקוני איטום –

 

יש להבין כי תיקוני איטום של מרפסת או גג מרוצף אינם תמיד אפשריים לבצוע ואינם ערובה להצלחה.  מקום החדירה של הרטיבות בפנים הבית איננו משקף את מיקום הפגיעה בשכבת האיטום העליונה, והכשל בשכבת האיטום עלול להיות במקום מרוחק לגמרי מהמקום שבו נראית הרטיבות בתקרה הפנימית של הבית.   כך שבעת בצוע תיקונים מקומיים יש לקחת זאת בחשבון.  

 

מלבד האפשרות של בצוע תיקונים מקומיים קיימות מספר שיטות ואפשרויות נוספות שניתן לשקול אותן :

 

1.   אטימה של הפוגות בין האריחים, עם רובה אפוקסית.

2.   אטימה על גבי הריצוף הקיים עם חומרי איטום פוליאוריטנים משחתיים (בגוון שקוף או צבעוני).

3.   בצוע שכבת אטימה חדשה על גבי הריצוף הקיים – ואחר כך ריצוף מחודש על גבי שכבה זו.

 

למידע נוסף באשר לאפשרויות אלו ואחרות ראה מפרטים במדור מפרטי איטום ושיקום.

 

האפשרות הטובה והנכונה ביותר היא עדיין זו שעמה פתחנו את הנושא : לפרק את כל הריצוף ולבצע את כל עבודות האיטום כפי שהיו אמורות להתבצע מלכתחילה.  

 

נשמח לענות לכל פניה או שאלה באמצעות פורום איטום ושיקום.

 

בברכה ,

 

איטומן –

מומחי איטום ושיקום מבנים

 

   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs