איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר 03-6798174
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר
הזרקות אפוקסי
 

 

הזרקות אפוקסי אל יציקות בטון מתבצעות לצורך מילוי, איחוי ותיקון סדקים שנתהוו ביציקה ואשר מחלישים או מסכנים את חוזקה.  ההזרקות נכללות במסגרת עבודות שיקום מבנים על פי החלטת המהנדס האחראי.

 

השיטה מבוססת על הזרקת חומר אפוקסי נוזלי לעומק הסדק. החומר האפוקסי מתקשה לאחר מכן בתוך הסדק ונוצר מילוי חזק ואיחוי בין חלקי היציקה.

 

לצורך בצוע עבודה זו מוחדרות פיות הזרקה אל תוך הבטון, לאורך הסדקים ובזוית של 45 מעלות.

(התמונה שבעמוד זה מראה החדרת פיות הזרקה בתקרת בטון).

 

לאחר החדרת פיות ההזרקה מכסים את הסדק הגלוי באמצעות חומר אפוקסי משחתי ומניחים לו להתקשות למשך מספר שעות.  האפוקסי המשחתי נועד לאטום את הסדק כך שחומר ההזרקה לא ינזל כלפי חוץ בעת ההזרקה אלא יוחדר לעומקו של הסדק ולכל עוביה של היציקה.

 

לאחר מכן מתבצע שלב ההזרקה באמצעות אקדחי הזרקה ידניים או חשמליים. קצב ההזרקה ועוצמתה ניתנים לויסות על פי הצורך : לעיתים מוזרק החומר בלחץ חזק ובמהירות ולעיתים בלחץ חלש ובאיטיות.  לאחר מילוי הסדקים יש להמתין כ 24 שעות להתקשות החומר.

 

לסיום ניתן להשאיר את פיות ההזרקה במקומן או להסירן ולתקן את היציקה בגימור אסטתי.

 

עבודות אלו מתבצעות בדרך כלל לאחר הוראות פרטניות מהמהנדס הקונסטרוקטור ולעיתים תחת השגחתו הצמודה.

 

הזרקות אפוקסי בוצעו על ידנו בפרוייקטים מורכבים של שיקום מבנים, כגון לצורך שיקום סדקים שנוצרו ביציקות בטון כתוצאה מנזקי רעידות אדמה, כתוצאה מתזוזות  מבנים או ליקויים בעבודות.  כמו כן מתבצעות עבודות הזרקה של אפוקסי בתפרים בין יציקות חדשות, על פי שיקולו של הקונסטרוקטור.

 

במקרים מסויימים ניתן לבצע הזרקות אפוקסי גם לצורך ביצוע תיקוני איטום במבנים תת קרקעיים. ההעדפה במקרים אלו היא לבצע הזרקות של חומרים פוליאוריטנים, אך כאשר העבודות מתבצעות בעונת הקיץ וכאשר היציקה יבשה, ניתן לשקול הזרקה של חומר אפוקסי אל עומק הסדקים ובכך להשיג שתי מטרות – שיקום ואיטום.

 

החומר האפוקסי משמש גם לצורך עיגון אלמנטים בבנין כגון תחת אלמנטים, תחת עמודי מתכת ועוד. במקרים אלו מתבצעות עבודות אפוקסי באמצעות שפיכת החומר כדייס נוזלי לאחר ערבובו עם אגרגטים מודרגים לצורך שיפור חוזקו.

 

לפרטים נוספים אנא פנה/י אל פורום איטום ושיקום ונשמח לסייע.

 

בברכה,

 

איטומן –

מומחי איטום ושיקום מבנים

   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs