איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר 03-6798174
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר
שיקום תקרות


 

 

שיקום תקרות מתבצע כאשר קיים נזק מצטבר במבנה, בדרך כלל כתוצאה מחדירת רטיבות מהקומה העליונה או מהגג.  

 

במקרים אלו פוגעת רטיבות בברזלי-הזיון אשר ביציקה וכתוצאה מכך מתפתחת חלודה בברזל עד לשלב שבו הברזל מתנפח וגורם לנפילת גושי טיח ובטון מהתקרה. 

 

במקרים חמורים עוד יותר אשר בהם היתה קיימת הזנחה למשך זמן ארוך יותר, יכול להגרם נזק בלתי הפיך לברזלי-הזיון העלול  להוביל לשקיעה ולהתמוטטות תקרות. במקרים אלו עבודות שיקום מבנים דורשות חיזוקים נוספים לתקרה וחידוש של שכבות הזיון אשר ביציקה.

 

עבודות שיקום תקרות כוללות גם שימוש בחומרים מתקדמים "מרוכבים", בהם מתבצעים חיזוקים באמצעות מערכות כגון "סיקה-קרבודור". המערכת המרוכבת מושתתת על הצמדת רצועות חיזוק מיוחדות העשויות סיבי-פחמן - אל התקרה הקיימת, באמצעות הדבקה בחומרים אפוקסים חזקים.

 

תמיכה נוספת ניתן גם לבצע באמצעות קורות בטון חדשות או קורות מתכת. ואולם בדרך כלל עיקר עבודות השיקום מרכב מתיקוני בטונים באמצעות חומרי שיקום צימנטים מיוחדים ותיקון או החלפה של ברזלי-הזיון בתקרה.

 

עבודות מסוג זה דורשות בד"כ מפרט מאושר ע"י מהנדס / קונסטרוקטור ומתבצעות תחת ליווי הנדסי. בכל מקרה של ספק בין עבודת שיפוץ תקרה לבין עבודת שיקום יסודית יותר- עדיפה תמיד האופציה השניה מכיוון שתחילת תהליך החלודה בברזלי-הזיון עתיד להמשך כל עוד לא יטופל מהיסוד באמצעות עבודות שיקום והגנה על ברזלי-הזיון.

 

בתמונות שבעמוד זה- עבודות שיקום בטונים הכוללות חיזוק תקרה במטבח מסחרי ,עם הוספת שכבת-זיון חדשה אל יציקת תקרה קיימת.

 

מפרטים טכנים לסוג עבודות זה מתעדכנים דרך קבע במדור מפרטי איטום ושיקום.

 

בנוסף ניתן לפנות אל פורום איטום ושיקום ונשמח לסייע.

 

בברכה,

 

איטומן –

מומחי איטום ושיקום מבנים

   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs