איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר 03-6798174
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר
איטום מבנים תת קרקעיים


 

 

חדירת רטיבות מהקרקע במבנים תת קרקעיים הנה בעיה נפוצה.

 

פתרון בעיות מסוג זה איננו תמיד קל לבצוע משום שעבודות אלו דורשות שילוב של ידע במספר תחומים ונסיון באיתור מקומות רגישים אשר מהם חודרת או שעלולה לחדור רטיבות בעתיד.

 

הכנה לקויה של התשתית הצימנטית או שימוש בחומרי אטימה וחומרים צימנטים שאינם מותאמים נכונה זה לזה - יכולים לגרום לכשל של כל מערכת האיטום.  לכל הפחות יגרום הדבר תמיד לקיצור חייה.   ניתן אף להכליל ולאמר שרוב בעיות איטום במבנים תת קרקעיים קיימים, ואפילו במבנים ישנים מאוד- הנם כתוצאה ישירה מבצוע לקוי או מהשמטת צעדים חשובים בשלבי ההכנה והאיטום.

 

בכל מקרה זוהי כמעט תמיד תוצאה של חוסר תיכנון ארוך טווח.

 

בעבודות אלו ניתן לשלב חומרי אטימה על בסיס ביטומני, צימנטי או פוליאוריטני - אך יש להקפיד על חיבור נכון בין החומרים, על אטימה נכונה סביב אלמנטים שונים,על טיפול בתפרי התפשטות ומוקדים מועדים לסדיקה, על ניקוז עילי ו/או תת קרקעי, על הגנת האיטום, ועוד.

 

מכיוון שלכל מבנה יש את "הסיפור שלו" לא ניתן לספק מפרט טכני אחיד לכולם ויש לתפור מפרט טכני שמתאים במיוחד לאותו מבנה תת-קרקעי.   כאשר ישנה חדירה של רטיבות אל מבנים תת-קרקעיים, מרתפים או מקלטים, ההעדפה הראשונית היא לבצע את עבודות האיטום מן הצד החיצוני התת-קרקעי של המבנה.

 

כאשר לא ניתן לבצע את האיטום מן הצד החיצוני- מבצעים זאת מהצד הפנימי.

 

התמונות המופיעות בעמוד זה לקוחות מעבודות איטום שביצענו במסעדה בחיפה אשר תחתיה קומת מרתף.

 

מפרטים טכנים לענין איטום חיצוני של קירות מבנים תת קרקעיים עם יריעות ביטומניות או עם חומרי אטימה אחרים ניתן למצוא במדור מפרטי איטום ושיקום.   לבצוע אטימה מן הצד הפנימי של המבנה ראה גם את המאמר על איטום מרתפים או מקלטים מבפנים.

 

בדבר פרטים ושאלות נוספות אנא פנה/י אל פורום איטום ושיקום ונשמח לסייע ולהסביר הלאה.

 

בברכה,

 

איטומן-

מומחי איטום ושיקום מבנים

 

   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs