איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר 03-6798174
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר
איטום קירות - אבן , שיש

 

בשלב בנייתם של בתים ,ובטרם מתבצעים חיפויי אבן או שיש על גבי קירות חיצוניים, מתבצעים תחילה עבודות איטום של התשתית על מנת למנוע מצב בו מי הגשמים יחדרו אל מאחורי שכבת החיפוי ויעברו אל קירותיו הפנימיים.

 

מי גשמים שחודרים אל מאחורי שכבת החיפוי בקירות המחופים אבן, שיש, או ציפוי קשיח אחר- ניקווים מאחורי החיפוי ויוצרים בעיות רטיבות קשות בפנים המבנה.   מטבע הדברים, קשה לרטיבות מסוג זה להתנדף כלפי חוץ והתוצאה הבלתי נמנעת היא כתמי רטיבות חמורים וממושכים – על גבי קירות פנימיים במבנה.

 

 

                    התזת חול רטוב, הכנות לפני איטום קירות אבן

                    בתמונה: התזת חול רטוב לנקיון קירות אבן, לפני המשך עבודות איטום.

 

במבנים קיימים בעלי קירות מחופים, אשר נתגלו בהם רטיבויות, עבודות האיטום חייבות לקחת בחשבון את העובדה שחריר קטן בלבד בשכבת החיפוי, או בין האריחים- יכול לגרום לחדירת רטיבות הדרגתית אל מאחורי החיפוי, כאשר לרטיבות זו אין כל אפשרות להפלט החוצה. נוצר תהליך בו כל חדירה קטנה של רטיבות מתווספת לכמות המים שחדרו קודם לכן דרך אותו חריר עד שלבסוף נוצר כתם לח ורטוב בקיר הפנימי של הבית.

                         

כשלעצמה, חדירת מי גשמים אל מאחורי חיפויים מחלישה גם את כושר הידבקותם של החיפויים על הקירות וגורמת לבלאי מואץ של מערכת החיפוי. במקרים חמורים יותר- נגרמות נפילות מסוכנות של אריחי אבן , שיש, וכדומה.                     

 

לפיכך, בעת בצוע עבודות איטום על קירות מחופים יש לתת את מירב תשומת הלב לחרירים וסדקים נימיים באבן או בשיש ובמיוחד במישקים שבין האריחים.  סדקים נימיים וסדקי שערה בחומר המילוי (כוחלה או רובה) נגרמים בד"כ כתוצאה מהכנה לקויה של חומר המילוי כבר בשלב הבניה ו/או כתוצאה מתזוזות תרמיות ומבניות, של אבני החיפוי, במהלך השנים.

 

                      ליטוש קירות שיש ,שיקום מבנים, חיזוקים

                      בתמונה : ליטוש קירות מחופים שיש, הסרת לוחות רופפים, בצוע עבודות

                      שיקום מבנים וחיזוק לוחות- לפני איטום.

 

לבצוע עבודה יסודית יש להקפיד במיוחד על מקומות אלו ולהקדיש את הזמן הדרוש לאיטומן. רק לאחר בצוע עבודות ההכנה יש להתיז חומרי איטום שקופים למניעת ספיגת רטיבות באבן או בשיש, או בחומרי המילוי שבמישקים אשר לעיתים סופגים בעצמם את הרטיבות פנימה.

 

בתמונות המצורפות ניתן לראות עבודות הכנה מקדימות המבוצעות על קירות אבן, לפני שלב התזת חומר האיטום. חלק מעבודות אלו דורש לעיתים עבודות שיקום מבנים וחיזוק חיפויים, בהתאם למצבו של המבנה, כאשר לעיתים משולבות העבודות עם חידוש המראה החיצוני של החיפוי באמצעות ליטוש.

 

מאמר רלוונטי נוסף לנושא זה הם המאמר על איטום קירות חיצונים בחומר איטום שקוף מסוג סילוקסן .

 

למאמרים נוספים גש אל מדור מפרטי איטום ושיקום.  שאלות ניתן להפנות כתמיד- אל פורום איטום ושיקום מבנים.

 

בברכה,

 

איטומן –

מומחי איטום ושיקום מבנים

 

   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs