איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

שיקום ואיטום סדקים או תפרים  (גבי)

שלום אמי,

על מנת לתת תשובה מדוייקת יש לקבל פרטים נוספים לגבי הסדקים והתפרים.

תפרי התפשטות : האם מדובר בתפרים בקירות חיצונים ? בנין טרומי ? קירות בטון ,קירות שפריץ , בעלי חיפוי אחר ? או שמדובר בתפרים אפקיים- ברצפה ? מה רוחב התפר ? האם מדובר בתפר חדש או בתפרים מלאים בחומרי אטימה ישנים ?

סדקים: מטופלים בהתאם לרוחבם וסוגם. האם הכוונה לאיטום לצורך מניעת רטיבות או לשיקום סדקים ביציקות בטון (שיקום קונסטרוקטיבי ) ?

לענין סדקים בקירות חוץ או פנים - יש לקרוא את המאמר על איטום סדקים בקירות וביציקות בטון אשר מפרט את אופן הטיפול בסדקים השונים.

החומר הנפוץ ביותר לטיפול בסדקים בקירות החיצונים הנו סיקפלקס FC 11. סדקים קטנים ביותר (סדקי שערה) נאטמים גם באמצעות מרק גמיש (שפכטל גמיש) כאשר לאחר הסיום יש לצפות את הקיר כולו במערכת צבע גמיש כגון טמבורפלקס או סופר-גמיש (נירלט). ניתן לצפות את הקיר החיצוני גם במערכות גמישות אחרות כגון שפריץ אקרילי או שליכט חוץ צבעוני.

לענין שיקום תפרי התפשטות:

החומר הנפוץ ביותר לאיטום תפרי התפשטות הנו סיקפלקס PRO אך קיימים מספר סוגים של חומרים ממשפחה זו אשר מותאמים בהתאם לרוחבו של התפר. לתפרים רחבים במיוחד 5-10 ס”מ יש לעבור לחמרים אחרים. חובה למרוח חומר יסוד (פריימר) בדפנות התפר ופרופיל גיבוי ספוגי בגב התפר אשר מונע את היצמדותו של החומר מאחור. עובי החומר צריך להיות כמחצית מרוחבו של התפר ומינימום של כ סנטימטר אחד.

במידה וקיימים סדקים או פיצוצים בדפנות התפרים יש לפרק חלקים רופפים ואחר כך לבצע תיקונים באמצעות מלט מיוחד לתיקונים כגון סיקה-רפ, סטרקצ’וריית, סיקה טופ 122 - ואחרים. בענין זה יש לבצע גם כן מריחה של שכבת יסוד צימנטית (מאותו החומר), כפי שכתוב במאמר על עבודה נכונה עם חומרי מליטה - יסודות איטום | שיקום מבנים.

אנא פרט/י יותר נתונים ונוכל להסביר יותר במדוייק על שלבי העבודה.

גבי
 23/06/2006 01:42:27 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש טיפול בסדקים פנימיים וחיצונים  (אמי)

    פתח הודעה בחלון חדש שיקום ואיטום סדקים או תפרים  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs