איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות תקרה  (גבי)

שלום אופיר,

 

יש לאתר תחילה אם הרטיבות התרחשה כתוצאה מפיצוץ בצנרת (שעדיין קיים כעת) או כתוצאה משפיכת מים במשך עבודות השיפוץ.   יש לבדוק אצל השכן אם קיימת כעת רטיבות  רבה מתחת לשכבת הריצוף שלו.   מיותר לציין שהזנחת הרטיבות תגרום נזק רב לשכן משום שהרטיבות שמתחת לריצוף תנדוד למקומות אחרים בדירתו ותגרום לנזקים רבים (לריצוף ,למשקופים לקירות).

 

לשאלתך : אין סכנה מבחינת חוזקו של המבנה כתוצאה מהצפה חד פעמית. יתכן כי הרטיבות תגרום לתהליך החלדה של ברזלי הזיון וכתוצאה מכך יתכנו קילופים של טיח בתקרה שלך, בעתיד.  אך מדובר על תהליך ממושך, שאולי לא יתרחש כלל, וגם אם יתרחש הוא יתגלה רק לאחר זמן רב מאוד (שנים ולא חודשים). כך שמהבחינה הזו אין טעם או צורך להכנס לדאגה מיותרת וממילא אין מה לעשות בקשר לזה כעת.

 

מבחינתך יש מקום לדאגה רק אם מקור הרטיבות לא יטופל, שכן במקרה שכזה הרטיבות תמשיך להתרחש זמן רב ואף להתפשט למקומות אחרים בתקרה. כך שאם ישנה רטיבות גדולה מתחת לריצוף של השכן- יתכן שלא יהיה מנוס מהרמת הריצוף והחלפת המילוי הרטוב שמתחת לריצוף.  אם כמות הרטיבות מאוד קטנה- היא אמורה להתנדף מעצמה. אך חובה לבדוק זאת (עבורך ועבור השכן).

 

מעבר לכך- יש להמתין לייבוש מוחלט של התקרה במשך מספר שבועות. לאחר מכן מבצעים תיקונים וצבע.

 

בהצלחה,

גבי

 27/01/2009 19:16:00 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש רטיבות בתקרה  (אופיר)

  פתח הודעה בחלון חדש רטיבות תקרה  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה!  (אופיר) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs