איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

נפילת טיח  (גבי)

שלום הלל,

 

על מנת למנוע נפילה של גושי טיח אחרים יש תחילה לקלף את כל אותם המקומות בהם ישנו טיח רופף. תוכל גם לבצע זאת בעצמך : בעזרת פטיש יש להקיש על כל הנפיחויות ולשבור אותם. לאחר מכן ניתן לקלף חלקי טיח אחרים באמצעות שפכטל. בכל מקום בו יש רווח מתחת לטיח, יש להחדיר את השפכטל ולהסיר את החלק הרופף, עד שמגיעים לתשתית יציבה.

 

שים לב שבצוע טיח בתקרה איננו ענין קל לבצוע ודרוש טייח מקצועי לעבודה שכזו. לפני בצוע הטיח יש לבצע שיקום של הבטון והגנה על ברזלי הזיון. באופן כללי , שלבי העבודה הם כלהלן:

 

1. מסתתים עם פטישון חשמלי מסביב לכל המקומות בהם ישנו ברזל זיון גלוי (וחלוד). יש לסתת מסביב לכל היקפו של הברזל.

2. מסירים חלודה מברזלי הזיון עם נייר לטש או דיסק חשמלי עם מברשת פלדה / או מברשת פלדה ידנית.

3. מצפים את ברזל הזיון בשתי שכבות של חומר מגן נגד חלודה. קיימים בשוק מספר חומרים המיועדים במיוחד לכיסוי של ברזלי זיון. אסור לצפות את הברזלים בצבע רגיל נגד חלודה משום שצבעים מסוג זה אינם מאפשרים לבטון להאחז עליהם , בהמשך.   חומר לדוגמא הנו מסוג "סיקה טופ 110" של חברת סיקה, אך קיימים בשוק חומרים דומים של חברות אחרות.

4. לאחר הציפוי מבטנים את האזור שמעל לברזל הזיון, עם תערובת צימנטית בתוספת דבק על בסיס לטקס SBR. אפשר גם להשתמש בחומרים צימנטים מיוחדים לשיקום בטונים, אך לא תמיד חייבים. צריך לבדוק זאת בשטח.

5. לאחר מכן מבצעים את הטיח עצמו.

6. מבצעים החלקה בשפכטל שמתאים לחדרים רטובים ואחר כך צביעה.

 

כפי שאתה בוודאי יכול כבר להבין - עדיף לתת את העבודה לאיש מקצוע. אך את תחילת התהליך תוכל לבצע בעצמך כך שלא תישקף סכנה נוספת של נשירת טיח.

 

לשאלתך : לא ניתן לדעת אם הרטיבות חדרה מהמקלחת של השכן, אך סביר להניח שכן. תהליך ההחלדה של ברזלי זיון בתקרה הנו תהליך מתמשך ולא משהו שקורה מיידית לאחר חדירת הרטיבות. יתכן שחדירת הרטיבות היתה מתישהו בעבר ויתכן שהיא קיימת גם כעת.  יתכן גם כי לרטיבות אין כל קשר לשכן ומקורה באדים מחדר הרחצה עצמו, וכמו שאמרת- מדובר על דירה בת 60 שנה.   יש לבדוק את כל זה בשטח ולא ניתן לאמר מכאן.

 

בהצלחה והעיקר הבריאות...

 

גבי

 02/09/2008 22:02:19 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש נפילת חלקי טיח מתקרת האמבטיה  (הלל)

  פתח הודעה בחלון חדש נפילת טיח  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs