איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

גג מרוצף 150 מ”ר  (גבי)

שלום איל,

 

בגגות מרוצפים מומלץ תמיד לבצע איטום יסודי שיחזיק לכל אורך החיים של המבנה. קיצורי דרך אינם משתלמים משום שכשל באיטום, במיוחד בגג גדול כמו שלך, יגרום להוצאה כספית גדולה מאוד (פרוק כל הריצוף וכולי...).

 

יש לבצע את האיטום עם יריעות ביטומניות בעובי 5 מ"מ, בשתי שכבות. ראה את רשימת ההמלצות במאמר על איטום מרפסות או גגות מרוצפים באמצעות יריעות ביטומניות.

 

יש לבצע את העבודות בתאום עם מתכנן המבנה (האדריכל), כך שלא יווצר מצב בו חוסר תאום יגרום לפגיעה במערכת האיטום כתוצאה מעבודות מאוחרות שהיו אמורות להתבצע עוד לפני שלב האיטום.

 

מומלץ להקפיד על הכל  :  שיפועים נכונים, מספר נקודות ניקוז, קולטני מרזב דו-מפלסיים שינקזו גם את הרטיבות שמתחת לריצוף, בצוע שכבת זפת במקום פריימר ביטומני, בצוע הכנות במפגשי קיר-רצפה עם תערובת צימטית נכונה, יציקת מחסום אטום מתחת לפתחי היציאה לגג, הכנת הגבהות וצינורות מובילים לצנרות מים (דוד שמש) חשמל ומיזוג, עריכת בדיקות הצפה ללא פשרות, ועוד...    ראה את רשימת המלצות ארוכה במאמר הנ"ל.

 

לענין הרובה בין האריחים- אפשר להשתמש ברובה אקרילית של יצרנים טובים, כגון רובה מסוג "מאפי".   אם ברצונך להקפיד עוד יותר תוכל גם לבצע רובה אפוקסית, שהיא חזקה ועמידה הרבה יותר ואיננה סופגת לכלוך כלל. אך מחיר הבצוע שלה יקר פי כמה. 

 

לגבי מחירים יש לבדוק בשטח ולקבל כתב כמויות. מחירי אצבע לעבודות הכלליות הם כ 50-60 ש"ח למ"ר על שכבת יריעות ו 45 ש"ח למ"ר עבור יציקת השיפועים. המחירים משתנים בהתאם לתנאי הגג. כלומר, גג שטוח לגמרי יהיה יותר זול לבצוע מאשר גג עם אלמנטים, הגבהות שונות , קירות וכדומה. עבודות ההכנה כשלעצמן יעלו גם כן כמה אלפי שקלים.

 

כהמלצה כללית - בצע כל שלב באופן יסודי לגמרי ואל תסכים להתקדם הלאה בהנחה ש"השכבה הבאה כבר תכסה על הליקוי בשכבה התחתונה", ופניני לשון בסגנון דומה...

 

בהצלחה +

קבל התנצלות על העיכוב בתשובה +

תודה על המחמאה לאתר.

 

גבי

 03/04/2008 07:49:23 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש המלצה לאיטום גג בטון לפני ריצוף בקרמיקה.  (איל)

  פתח הודעה בחלון חדש גג מרוצף 150 מ”ר  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs