איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

סדקים בקירות  (גבי)

שלום,

 

מומלץ , לפחות על פי מה שרואים התמונה, לנסות ולאתר את הגורם לסדיקה (ע"י מהנדס). יתכן שדרושות עבודות חיזוק כלשהן של היסודות אך לא ניתן לאמר זאת מכאן.

 

באופן עקרוני סדקים בקירות חיצוניים יש לאטום עם חומר גמיש ולצפות את השטח כולו עם מערכת צבע גמיש או ציפוי גמיש אחר.  על פי התמונה שצרפת יש תחילה צורך במילוי סדקים רחבים ותיקון שברים. מומלץ לבצע תיקונים אלו עם חומר צימנטי לשיקום בטונים, כגון חומר מסוג סיקה-רפ, סיקה טופ 122, או סטרקצ`ורייט. חומרים מסוג זה חזקים מאוד ואינם מתכווצים בעת התקשותם, כך שביכולתם להפחית את רמת הסדיקה / התזוזות.

 

לאחר בצוע התיקונים יש למלא את הסדקים עם חומר גמיש מסוג סיקפלקס 11FC. יש להשתמש בחומר היסוד של הסיקפלקס, בדפנות התפר.

 

ראה הסברים על חומרים אלו באתר הבית של חברת גילאר.

 

סדקים נימיים קטנטנים ניתן לאטום עם מרק גמיש שמהווה חלק מכל מערכת צבע גמישה שנמכרת בשוק, כגון סופר-גמיש (נירלט) או טמבורפלקס (טמבור).

 

ציפוי חיצוני מומלץ לבצע עם החומרים המוזכרים הללו או עם ציפויים גמישים אחרים, כגון שליכט אקרילי חיצוני , אך לאחרון כושר גמישות חלש יותר.

 

שים/י לב שאין בטחון שהסדקים לא יחזרו ויתרחשו. החומרים הגמישים נועדו בדיוק עבור תזוזות אלו ואם חומר הציפוי העליון יבוצע בשכבה עבה מספיק אז המערכת יכולה להחזיק מעמד הרבה יותר זמן.  יחד עם זאת- סדקים הם תמיד בעיה קשה לפתרון משום שלא ניתן לנבא אם וכיצד ינועו. כך שבמקרה של תזוזות חריגות צפויות להיות בעיות.

 

בקירות פנימיים לא ניתן בדרך כלל ליישם ציפויים גמישים משום שהציפויים הגמישים אינם חלקים למראה כמו צבע פנימי רגיל. לכן מומלץ לתקן תחילה במלט לתיקונים, במקומות הנחוצים, ואחר כך לבצע אטימה עליונה על גבי הסדקים עם מרק גמיש ותחבושת.   ראה/י הוראות בצוע באתרים של טמבור, נירלט או מיסטר פיקס.

 

במקרים חריגים, של קירות עם הרבה סדקים, ניתן גם לבצע חיזוק מקצועי של כל שטח הקיר באמצעות שפכטל אפוקסי ועם רשת חיזוק בין השכבות. אך מדובר בעבודה יקרה ומקיפה מאוד שמצריכה את הסרת כל שכבת הטיח.  במקרים חריגים אחרים אשר בהם קיים סדק רחב במיוחד (כמו שאולי קיים בחלק העליון של הקיר בתמונה) , עדיף לעיתים ליצור תפר התפשטות משום שתזוזות גדולות במקומות שכאלו הם ענין ודאי.

 

יש לבדוק את כל זה בשטח. הנ"ל מהווה סקירה מאוד כללית. מקווה שתוכל להפיק ממנה את הדרוש.

 

בכל מקרה נשמח לעזור הלאה ואם תצרף תמונות נוספות (מעט יותר מקרוב), יתכן שנוכל להמליץ מעט יותר.

 

בהצלחה,

 

גבי

 01/04/2008 19:02:02 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש סדקים בקירות חוץ/פנים, מה הצעתכם לטיפול?  (Kך)

  פתח הודעה בחלון חדש סדקים בקירות  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs