איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום בית  (גבי)

שלום גלית,

 

המצב שתארת יכול לגרום לבעיות רטיבות שיגררו שנים רבות ויגרמו להוצאה כספית גדולה  ומיותרת.   חובה לבדוק את כל המקומות בעין ולהמליץ על טיפול נקודתי , כולל עבודות הכנה מתאימות.  לא מומלץ להמשיך בעבודות ללא בדיקה שכזו משום שכאמור-  יכולות להגרם בעיות רבות בעתיד שתיקונן יעלה הרבה מאוד כסף.

 

באופן כללי לגמרי, להלן מספר תשובות והמלצות:

 

1. את גג הבית יש לאטום עם יריעות ביטומניות.

 

2. את השביל מסביב לבית יש לאטום גם כן, וגם את החלק התחתון של הקיר הסמוך, לפני הבצוע של הטיח.  יש לאטום כראוי גם את התפר בינהם. אפשר לאטום את השבילים עם חומרים צימנטים במריחה, או עם חומרים ביטומנים, כגון מסטיגום.

 

3. את הקורות והיסודות אוטמים גם כן עם חומר ביטומני משחתי, אלא שבמקומות העליונים יותר, בהם צפוי להיות טיח, יש לאטום עם חומר צימנטי (כגון סיקה טופ107). 

 

4. את הקירות החיצונים של הממד אוטמים כמו את שאר הקירות החיצוניים של הבית. מבצעים שכבת הרבצה צימנטית מועשרת במוספי איטום ולאחריה טיח + ציפוי חיצוני. קיימים גם חומרים מוכנים לקירות חוץ, שמובלים לאתר כשהם "רטובים" ומוכנים לשימוש.

 

בענין הממד כדאי גם לתת את הדעת לבידוד נכון, משום שקירות בטון מהווים גשר-קור ויכולות להיות בעיות עיבוי בשלב מאוחר יותר.

 

תכנון האיטום והבידוד אמור להתבצע במקור על ידי המתכנן האדריכל. מכיוון שאתם כבר במצב נתון מסויים- מומלץ מאוד לקרוא לבעל מקצוע שיתן מפרט טכני מלא לכל נקודה ונקודה. מנסיוני במצבים דומים, ישנם הרבה ליקויים נקודתיים שדרושה עין מקצועית על מנת להצביע עליהם.

 

בהצלחה ונשמח לעזור הלאה,

 

גבי

 09/02/2008 18:38:48 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איך כדאי לאטום?  (גלית)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום בית  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs