איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

נזילה מגג, צנרת מזוג  (גבי)

שלום אלון,

 

עליך לפנות לקבלן האיטום של הגג ולדרוש ממנו את תיקון הנזילות.

אגב- האם בוצעה בדיקת הצפה לאחר האיטום האחרון ?

 

לשאלתך:

 

השיטה הטובה ביותר לאיטום כניסות של צנרת מיזוג היא על ידי יציקת הגבהות מבטון סביב אזור החדירה של הצינור אל הגג. כאשר מדובר בבית חדש- מתקינים צינור מוביל בצורת "מקל סבא" ובתוכו מעבירים את צנרת המיזוג.    לא ברור מהתאור שלך מה בוצע בענין זה ואם קיימת הגבהה מבטון באזור החדירה של הצינורות.   אנא פרט.

 

במקרה ולא קיימת הגבהה מבטון- מומלץ לצקת כזו. אך הדבר כרוך בפרוק היריעות סביב האזור ויציקת קוביה מבטון. לאחר התקשות הבטון יש לטפס עם היריעות על הקירות של אותה קוביה ויש לאטום גם את הצלע העליונה עם חומר איטום ביטומני או צימנטי.

 

לענין צנרת המיזוג עצמה: יש להסיר את כל הציפוי אשר סביב הצינורות (ספוג ונייר ליפוף לבן) באזור החדירה של הצנרת. לאחר מכן אוטמים בין הצינורות עצמן ובינן לבין נקודת החדירה- עם חומר גמיש מסוג סיקפלקס.   שים לב שכל פעולת אטימה שתבוצע ללא קילוף הציפויים- לא תצליח, משום שהמים ימשיכו לחדור בין הצינורות, ויגלשו פנימה.

 

בעיה זו היא מאוד נפוצה והשאלה שלך נשאלה לעיתים תכופות. ראה מספר קישורים שיעזרו בענין זה, כלהלן:

 

1. ראה תמונות של איטום צינורות מתחת לקרקע, בשיטה דומה (עם הסיקפלקס).

2. ראה תמונות על בצוע הגבהות בטון סביב כניסת צנרת.

 

לענין כתמי הרטיבות במקומות הישנים: יתכן שמדובר על אותה רטיבות שלא הספיקה להתייבש כראוי, או על חדירת רטיבות חדשה. בהרבה מקרים חודרים המים אל תוך הבית מאותו מקום שבו חדרו בפעם הקודמת, כך שאין זה מצביע על דבר מה ספציפי.  זאת- משום שבאותו המקום קל יותר למים לחדור אל תוך התקרה, עקב סדקים ביציקת הבטון וכדומה. כך שאין בכך דבר חריג וזה איננו מצביע על בעיה באיטום דוקא מעל למוקדים אלו.

 

נשמח לעזור בכל שאלה ואנא קבל התנצלותי על העיכוב בתשובה.

 

בהצלחה,

 

גבי

 07/01/2008 00:27:40 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש אטימת הגג באזור המזגנים  (אלון)

  פתח הודעה בחלון חדש נזילה מגג, צנרת מזוג  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs