איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

נזילה מגג עם יריעות ביטומניות  (גבי)

שלום שלמה,

 

ניתן, אך לא לגמרי מומלץ , לבצע שכבת זפת על גבי היריעות. הקבלן שאמר שיתן לך 10 שנות אחריות על זה - כנראה שאיננו אמין.  לא ניתן לתת 10 שנות אחריות בעבור מריחת שכבת זפת על גבי היריעות.  ניתן לבצע תיקונים ולמרוח שכבה של זפת מסוג 75/25על כל השטח. אך העסק לא יחזיק מעמד 10 שנים וגם יהיה עליך לבצע הלבנה (או סיוד) מדי שנה, אחרת הזפת תהרס.  בקיצור- זה לא נשמע אמין.

 

לא ניתן להמליץ מכאן על הדרך הנכונה לאיטום הגג, משום שצריך לבדוק את מצב הגג בשטח. אך באופן כללי יתכנו מספר מצבים.

 

1.  היריעות במצב תקין ודרושים תיקונים מעטים במקומות שבהם ברור לעין שיש בעיה (במיוחד אם יש ניתוקים של היריעות מהקירות או בינהן). תיקונים ביריעות יש לבצע באמצעות הלחמה של היריעות במקומות בהן הן ניתקו מהתשתית ו/או הלחמת טלאים של יריעות במקומות הנחוצים.  ראה תשובה שנתנה לשאלה דומה בפורום, תחת  "תיקון יריעות ביטומניות".

 

2. היריעות כבר עשו את שלהן ואינן יושבות היטב על הגג. במצב כזה מומלץ לקלף את כל היריעות ולבצע שכבת איטום חדשה. אם היריעות אחוזות היטב אל התשתית ניתן גם לבצע מעליהן שכבה נוספת. אך תחילה יש לבצע את התיקונים המתוארים לעיל ורק אחר כך את השכבה הנוספת. 

 

במקום הזפת ניתן לבצע שכבה חדשה של יריעות ביטומניות או חומר משחתי כגון מולטיגג.  זפת איננה פתרון מומלץ לאורך השנים. ניתן לבצעה, בתנאי שמבצעים לפני כן תיקונים כפי שמתואר להלן, אך עליך לדעת שהעסק יחזיק מעמד פחות זמן.

 

ראה גם את המאמר על איטום גגות.

 

בהצלחה,

 

גבי

 20/12/2007 12:35:50 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש רטיבות בתקרה  (שלמה)

  פתח הודעה בחלון חדש נזילה מגג עם יריעות ביטומניות  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs