איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

הסרת שפריץ  (גבי)

היי אלון,

 

למעשה כבר הרחתי את הבעיות כשהסברת שהקבלן רוצה להסיר את השפריץ עם דיסק חשמלי...

 

העבודה צריכה להתבצע באמצעות פטישון חשמלי. מסירים את כל שכבת השפריץ. תוך כדי העבודה יכולים לנשור גושי טיח ובאופן עקרוני כל הטיח ישאר פצוע כתוצאה מעבודות החציבה.  כך שממילא יהיה צורך אחר כך בבצוע תיקונים של הטיח הקיים. אחר כך מבצעים שכבת החלקה (שליכט) , ואז פריימר + רב גמיש.

 

אינני יכול לדעת מכאן אם הטיח כולו אכן רופף, או אם השפריץ בעצמו אחוז חזק על הקיר.

 

במקרה והשפריץ אחוז מאוד חזק אז ניתן לבצע שכבת טיח על השפריץ , עם פריימר מתאים על השפריץ עצמו- לפני בצוע הטיח.  אך אם יש את הספק הקל ביותר בקשר לכושר האחיזה של השפריץ- מומלץ כבר להסיר את כולו.

 

לא ברור לי למה הקבלן מתכוון ב"יישור השפריץ". עם דיסק ? ... שהרי תמיד תשאר שכבה דקה של "שפריץ" , אלא אם כן הוא יסיר את כולו ממש עד לשכבת הטיח. הנסיונות להמנע מפציעת הטיח שמאחורי השפריץ- ממילא לא יצליחו, גם אם הקבלן ישתמש בדיסק ולא בפטישון.

 

מכיוון שאינני יכול לראות מכאן את המצב לא אוכל להמליץ.

 

בוא נגיד כך. אם זה היה הבית שלי זה מה שאני הייתי עושה :

 

הייתי מסיר את כל השפריץ, עושה תיקונים בטיח, אוטם את הסדקים, מחליק את הקיר עם שכבת שליכט חיצוני (או אפילו עם שפכטל חיצוני כגון "אלטק-ויולט" - של נירלט), ואחר כך מבצע פריימר לרב גמיש  + עוד 3 שכבות של הרב גמיש עצמו (ולא שתי שכבות, כפי שמקובל).

 

לצערי לא ניתן להמליץ על הסרת השפריץ או השארתו מבלי לראות את המצב בשטח. 

 

אתה יכול גם לקרוא ליועצי השטח של נירלט או של טמבור אשר יגיעו אליך למקום ויאמרו בדיוק מהו המפרט הטכני הנכון.   לשתי החברות חומרים מצויינים ושווי ערך באיכות שלהם.    (אישית עבדתי יותר עם נירלט).

 

בהצלחה,

 

גבי

 18/12/2007 22:56:27 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש שפריץ וטיח לקויים  (אלון)

  פתח הודעה בחלון חדש הסרת שפריץ  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש יישום טייח על קיר שפריץ  (בוכריס יצחק) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs