איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות בתקרה מתחת לניקוז מרפסת ואדניות  (גבי)

שלום ירון,

הופעתה של רטיבות בתקרה מתחת לניקוזים של מרפסות וגגות מרוצפים, היא תופעה מבלבלת ומטעה. תוכל לקרוא אודותיה במאמר על איתור נזילות מגגות מרוצפים או מרפסות.

לכאורה נראה לעין כאילו שהרטיבות נגרמת עקב ליקוי בצינור הניקוז, בעוד שלמעשה היא בד"כ מתרחשת בעקבות כשל באיטום שנמצא במקום מרוחק יותר. המים פשוט זוחלים כלפי מטה מתחת לשכבת האיטום בהתאם לשיפועי הגג, ומגיעים למקום הנמוך ביותר (הניקוז) שם הם חודרים ומרטיבים את התקרה.

הפתרון הנכן ביותר במקרים אלו הוא להרים את הריצוף ולתקן את שכבת האיטום שמתחתיו. מומלץ כמובן לבחון תחילה אפשרויות אחרות בשטח ואפשר לעיתים גם לאטום את המשטח עצמו (ללא פרוק) אך עיך להיות מוכן לכך שהאפשרות שהוזכרה לעיל היא זו שתהיה העדיפה.

לבדיקת הניקוז אפשר אגב להציפו במים ולראות אם הרטיבות בתקרה גוברת.

באשר לשאר השאלות-

1.  אפשר לבצע ניקוז נוסף במרפסת אך השיפועים של הריצוף לא יוליכו את המים לכיוון הניקוז החדש שתתקין, אלא אם תתקין אותו באותו המקום בדיוק.
2.  אפשר לנקז את האדניות כלפי חוץ אך עדיף פשוט לטפל בבעית האיטום ולא להסתמך על פתרונות ניקוז שבד"כ אינם פותרים את כל הבעיה.

נשמח לעזור הלאה בכל שאלה.

בברכה,
גבי


 13/03/2019 21:48:28 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש ניקוז מרפסת ואדניות  (ירון)

  פתח הודעה בחלון חדש רטיבות בתקרה מתחת לניקוז מרפסת ואדניות  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs