איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

נזקי הצפה לדירות במהלך פרוייקט תמ”א 38.  (גבי)

שלום עדי,

הבלטות ניזוקו באופן קשה והרטיבות שמתחת להן תישאר שם שנים ותגרום להן לעוד יותר נזק.

במצב הקיים הטוב ביותר יהיה להחליף את הריצוף הישן ולהעיף את כל המצע הרטוב שקיים מתחת להן ואשר עושה נזק לקומה התחתונה. שים לב שגם אצל השכן שמעליך קיימת כנראה רטיבות רבה מתחת לריצוף והיא עלולה לגרום לנזקי קורוזיה אצלך בתקרה.

זהו לדעתי הפתרון הנכון והאופטימלי.  פתרון חלופי, אם תרצו להתפשר עליו מול הקבלן, יהיה להביא למקום חברה שמייבשת מצעים מתחת לריצופים. לאחר הייבוש יהיה עליכם לבקש בדיקת לחות ממכון התקנים על מנת לוודא שכל הרטיבות נעלמה (מתחת ל 6 אחוזים).  לאחר הייבוש ונקיון הבלטות גם תוכלו לבחור אם להשאיר אותן במקומן אך כפי שציינתי לעיל העסק נראה פשוט אבוד מדי וישן מדי וכדאי מאוד לפרק ולהחליף הכל. כתמי העובש שעל האריחים ובתוכם כנראה שלא יעלמו.

לשאלתך: 

1.  דברי הקבלן אינם נכונים. הרצפה לא תתיבש מעצמה אלא אם תמתינו שנים.

2.  במקלחת אפשר פשוט להסיר אריח פה ושם ולראות אם ישנה רטיבות כלואה מאחוריו. יתכן שהיא אינה קיימת מכיוון שאם היתה הייתם כנראה רואים "אבקה לבנה" שמבצבצת במישקים.

לגבי הטיפול בברזלים שנפגעו- אי אפשר לטפל בהם כעת אלא רק לאחר שהפגיעה תראה לעין וזה יכול להתרחש גם הרבה מאוד זמן אח"כ.  פתרון אחר: הסרת כל שכבת הטיח ומריחת חומרים מעכבי חלודה על תשתית הבטון של התקרה.

בברכה,
גבי
 21/01/2019 06:09:26 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש רטיבות נרחבת במסגרת תמא 38  (עדי)

  פתח הודעה בחלון חדש נזקי הצפה לדירות במהלך פרוייקט תמ”א 38.  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs