איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות בתקרה מתחת לפתח ניקוז בגג שטוח  (גיא)

שלום למומחים של איטומן,
ראשית ברצוני להודות לכם על רצונכם ומרצכם לעזור לכל כך הרבה אנשים בפורום הנפלא הזה, אני נעזר בפורום פעמים רבות ומדובר באבן שואבת לתחום!
אני גר בבית פרטי בהרי ירושלים כאשר לבית גג בטון שטוח בשטח של כ-45 מ"ר, לגג שיפועים טובים ולפני כשלושה חורפים בוצעו יריעות ע"י בעל מקצוע. ישנו פתח ניקוז אחד שהיה פעם "3 והיום הוא אולי "1.5 שמושך את המים לצמ"ג נסתר בקיר ממנו הזרימה החוצה טובה. מתחת ליריעות הושם קולטן (אם אני לא טועה במינוח) שיושב בתוך הצמ"ג. נראה שהיריעות במצב טוב ושהעבודה בוצעה באופן מקצועי בסה"כ.

מהחורף הראשון באירועי גשם משמעותיים הייתה מופיעה רטיבות בתקרה מתחת לקולטן עד שהגג היה מתרוקן. לאחרונה הצלחתי סוף סוף לגרום לבעל המקצוע לחזור ולתקן והוא הוציא את הקולטן ועשה תיקון ביריעה בלבד כפי שניתן לראות בתמונה. כבר בגשם הנוכחי, שלא היה חריג במיוחד, הופיעה שוב הרטיבות והפעם אפילו נשארה זמן ארוך יותר וכלל טפטוף קטן לתוך הבית בפעם הראשונה. את באותו בעל מקצוע כנראה כבר לא אזמין.. 

שאלתי היא האם כדאי לי לעשות כך: להסיר את היריעות באותו אזור עד המעקה, לסתום את הצמ"ג, לקדוח דרך המעקה "4 (או "3 אם מספיק לדעתך) בשיפוע חזק החוצה (כלומר "פישר" בזווית 5 מעלות או כמה שתמליץ) ולהכניס בפנים צינור פלסטיק, לתקן את השיפועים לכיוון המעקה עם מדה ואח"כ לאטום את האזור עם מסטיק 244 של ביטום (כדיי שלא יהיה צורך בחימום ואוכל לעשות זאת בעצמי). 

בנוסף, האם ניתן לבצע את כל העבודה כולל הסתימה מסביב ל"פישר" רק עם אותו מסטיק לעיל ואם אעבוד לפי המפרט המדויק של החומר כולל הפרימר והביטומסילבר האם ניתן להגיד שאיכות האיטום תהיה דומה לזו ביריעות (כתלות בטיב העבודה כמובן).

אודה לך מאוד על תשובתך,
גיא. 02/11/2018 11:45:59 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש רטיבות בתקרה מתחת לפתח ניקוז בגג שטוח  (גיא)       << את/ה כאן

  פתח הודעה בחלון חדש נזילה מגג שטוח באזור פתח הניקוז  (גיורא)

    פתח הודעה בחלון חדש האם בכל זאת לא כדאי לעשות ”פישר”?  (גיא)

      פתח הודעה בחלון חדש בבקשה. לפי הסברך כנראה שמדובר בנזילה מצינור הניקוז עצמו  (גיורא) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs