איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

הגבהה ואיטום מפתן כניסה  (גבי)

שלום איתן,

על מנת להמנע מבעיות שקיעה יש לבקש מפרט בצוע ממהנדס קונסטרוקטור. 

אם תבצע רק חגורות מסביב ומילוי פנימי במרכז יכולות להיווצר שקיעות בהמשך כאשר מי הגשמים יחלחלו אל מתחת לשכבת הריצוף.  כך שכדאי לבצע יציקת בטון על כל השטח, מעל גבי תשתית מהודקת שתיקבע על ידי הקונסטרוקטור.

אופציה חליפית היא ליצור הפרדה מלאה בין הריצוף החיצוני לפנימי באמצעות תפר התפשטות וכיוצ"ב, כך שכל החלק החיצוני לא יוכל לבוא במגע ישיר עם הריצוף הפנימי.  אך מומלץ כאמור להיוועץ עם קונסטרוקטור, כמקובל.

מבחינת האיטום, אם היציקות תהיינה מחוברות זו לזו יהיה צריך להתייחס לכל המפתן כאילו היה מרפסת מרוצפת ולאטום את כולו וביוחד להקפיד על סף הפרדה בין הפנים לחוץ (מתחת לריצוף) כך שמים שיחדרו מתחת לריצוף החיצוני לא יוכלו להמשיך ולעבור אל מתחת לריצוף הפנימי. (ראה תרשים של סף הפרדה במאמר הראשי על איטום מרפסות ביריעות). 

אפשר גם לאטום בחומרים ביטומנים משחתיים, כמתואר במאמר על איטום מרפסות / גגות מרוצפים בחומרים ביטומניים.

בנושא הריצוף: אפשר להדביק ישירות על הבטון עם דבק יעודי או להשתמש בתערובת טיט שיועדת לריצופי חוץ, כפי שהצעת, ומעל גבי מצע של חול מיוצב במלט, או מצע שומשום. 

בברכה,
גבי
 01/11/2018 08:33:36 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש הגבהת כניסה- ריצוף מחדש  (איתן גלעדי)

  פתח הודעה בחלון חדש הגבהה ואיטום מפתן כניסה  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs