איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום וריצוף משטח מרוצף ביציאה לגינה  (גבי)

שלום גיא,

תחילה יש לפרק את הריצוף ולפנות את השומשום על מנת לראות איזה חומר איטום קיים מתחתיו (אם בכלל).

מומלץ בעקרון לאטום את כל משטח הבטון, או לפחות את החלק הקרוב לויטרינה (כ 1.5 מטר מהפתח).   את סוג חומר האיטום יהיה צריך להתאים למצב התשתית ו/או לחומר האיטום שאולי קיים שם. לדוגמא: אם קיימת זפת ישנה אפשר לאטום מעליה בחומר ביטומני משחתי. 

(הערה: מהבחינה התאורתית, אם המשטח החיצוני הנו נפרד מיציקת הרצפה של הבית, אפשר לפסוח על שלב האיטום.  אך הנסיון בשטח מלמד שלא כדאי לוותר על כך ועדיף לאטום את כולו או לפחות את החלק הקרוב לפתח).

לשאלתך:  אפשר לחתוך את הריצוף בדיסק חשמלי בקצה המסילה התחתונה של הויטרינה ולפנות בעדינות את המילוי שמתחת למסילה.  לאחר מכן יש לוודא שקיימת חגורת הפרדה מבטון מתחת לויטרינה. רצוי שהחגורה תהיה ממוקמת יותר פנימה מקצה המסילה כך שאם יהיה ליקוי במסילה עצמה המים לא יוכלו לעבור אל תוך הסלון. שים לב שאזור זה הוא הרגיש ביותר ויש לאטום אותו היטב ממש עד לתחתית האריחים כך שמים לעולם לא יוכלו לעבור מן החוץ אל מתחת לריצוף הפנימי של הסלון.

במקביל יש לדאוג גם לאיטום תחתית הקיר החיצוני של הבית, בהנחה שהמשטח המרוצף נושק אליו. 

המצב בשטח משתנה ממקום למקום כך שיש להתאים את המפרט למה שמתגלה לאחר פרוק הריצוף הקיים. אם תצרף יותר נתונים או תמונות נוכל אולי לסייע טוב יותר.

בברכה,
גבי
 15/04/2018 23:20:25 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש ריצוף מרפסת מחדש  (גיא)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום וריצוף משטח מרוצף ביציאה לגינה  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש המשך  (גיא)

      פתח הודעה בחלון חדש איטום תחת ויטרינה  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs