איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות מרתף, מקלחת  (גבי)

שלום ענת,

 

אם יש סימני רטיבות במשקוף של המקלחת ובקירות באזור זה אז כנראה שמקור הבעיה הוא באיטום של המקלחת עצמה ו/או בנזילה מצנרת המים או מצנרת הדלוחין.   יש לבדוק אם קיימת חדירת מים אל מתחת לריצוף של הרצפה והקירות, בין האריחים, סביב פתחי הניקוז, בין האמבטיה (או המקלחון) לקירות - ועוד.

 

אם השטח אטום היטב ועדיין יש סימני רטיבות אז כנראה שמקור הבעיה הוא בצנרת. יש לפתור בעיה זו במהירות אחרת הרטיבות שנמצאת מתחת לריצוף תמשיך לנדוד אל מתחת לריצוף של חלקים נוספים בבית.

 

לא הסברת אם הרטיבות בקירות מופיעה רק בסמוך למקלחת או שהיא קיימת גם בקירות אחרים (חיצוניים או פנימיים).

 

לשאלתך, בקומות מרתף קיימות יותר בעיות מאשר בקומות עליונות , משתי סיבות. הסיבה הראשונה היא בצוע לקוי של איטום מתחת לרצפה או בקירות החיצוניים. בעיה זו נפוצה יותר במבנים ישנים מאשר בחדשים (בהם נעשה איטום טוב).

 

הסיבה השנייה היא העיבוי שנוצר בקומות מרתף עקב התקררות אזור זה (יותר מאשר בקומות עליונות) ו/או עקב חוסר איוורור. אם לא קיים איוורור תקין באמצעות פתחים וחלונות אז בעונת החורף יכולה להיווצר תופעה של עיבוי והיווצרות עובש בקירות ובתקרה . ראי הסבר על תופעת העיבוי במאמר על עיבוי - איתור ומניעה.

 

כך שלפחות מן הבחינה הסטטיסטית אכן קיים סיכוי גבוה יותר לבעיות של רטיבות בקומות מרתף, אך ניתן למנוע אותן באמצעות איטום נכון והתקנת אמצעי איוורור או בידוד.

 

המלצתי- בדקי תחילה את אזור המקלחת. אם קיימים סימני רטיבות נוספים אנא פרטי ונשמח לעזור.

 

בהצלחה,

 

גבי 

 07/10/2007 23:02:17 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש מרתף  (ענת)

  פתח הודעה בחלון חדש רטיבות מרתף, מקלחת  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs