איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקון בגג עם יריעות ביטומניות ישנות  (גבי)

שלום שמוליק,

הבעיה המרכזית בתיקון דליפות מגגות שנאטמו עם יריעות ביטומניות נעוצה בכך שהמקור לנזילה הנו בד"כ מרוחק יותר מהאזור הרטוב בתקרה.  מי גשמים יכולים לחדור אל מתחת ליריעות ממקום מרוחק יותר או אפילו או מרוחק מאוד ולזחול לאיטם מתחת ליריעות, אפילו למקום הנמוך ביותר בגג (אזור הניקוז).

כך שתיקון מקומי או אפילו תיקון "מורחב" פשוט אינו מספק.  יש לכל הפחות לבחון ולתקן את כל סביבת הגג כולל את החיבורים בין היריעות למעקות- ועוד.

לשאלתך:  בהחלט אפשר לאטום גג מעל יריעות ביטומניות. מבצעים זאת עם חומרים משחתיים.  החומרים המועדפים ביותר, בגגות שיש בהם שלוליות, הם החומרים מהמשפחה הפוליאוריטנית. (ראה סקירה על איטום גגות).  

חומרים לדוגמא: "היפרדסמו LV", "מאריסיל 250". לשני החומרים ישנו חומר יסוד אפוקסי על בסיס מים שאותו מורחים או מתיזים על הגג מספר שעות לפני הבצוע (או יום קודם לכן).

בגגות (או בקטעי גגות) שאין בהם שלוליות אפשר גם להשתמש בחומרים אקריליים (כגון ה"פוליגג" לסוגיו). במקרה שכזה מבצעים שכבת יסוד עם החומר עצמו (מדולל במים בשעור 70 אחוזים) ולאחר הייבוש מורחים שתי שכבות איטום.

ראה מאמרים רלוונטיים על תיקון גגות (עם יריעות ביטומניות) ועל איטום גגות בחומרים אקריליים.  אם משהו לא לגמרי ברור נשמח לעזור הלאה.

בברכה,
גבי
 14/06/2017 21:14:07 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש האם יש חומר שאפשר למרוח על מיקום מסויים בגג מעל יריעות ביטומניות שכבר לא עומדות בקצב?  (שמוליק)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון בגג עם יריעות ביטומניות ישנות  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש נזילה מגג עם יריעות ביטומניות בהמשך לגבי  (גיורא)

      פתח הודעה בחלון חדש במקרה שלי זה לא המקרה :-)  (שמוליק)

      פתח הודעה בחלון חדש סליחה על האחור בתגובתי..  (שמוליק)

        פתח הודעה בחלון חדש צנרת מזגן היא בעיית האיטום הנפוצה ביותר בגגות..  (גיורא)



 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs