איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

פוליאוריטן  (גבי)

שלום גל,

 

הפוליאורטן (פוליאוריטן, פוליאוריתן) הנו חומר בידוד עם תכונות מעולות , במיוחד כאשר מדובר על לוחות העשויים מפוליאוריטן דחוס. בהתזה על הגג איכות הבידוד של החומר יורדת אך עדיין גבוהה מאוד.    יתרון הפוליאוריטן המוקצף הוא בכך שהוא מאפשר בידוד רצוף וללא תפרים (גשרי קור) ,כפי שקיימים בדרך כלל בלוחות קלקר או לוחות רונדופאן.    

 

פוליאוריטן מוקצף איננו משמש לצרכי איטום גגות אלא לצרכי בידוד בלבד. לחומר ישנן כמובן תכונות אטימה נגד מים אך הוא איננו יכול להחשב כחומר לאיטום גגות. בדרך כלל משתמשים בקצף פוליאוריטן בגגות קלים תעשיתיים.   החומר עצמו איננו עמיד בקרינת השמש ולכן יש צורך לצפות אותו בחומרים עליונים (צבעים) אחרים.

 

ביישום על גגות בטון מתבצע הבידוד מתחת לשכבת הבטקל (השיפועים) ורק אחר כך מבצעים את שכבת האיטום. אפשר לבצע קצף פוליאוריטן גם על גבי אטימה קיימת בגג אך זה איננו מומלץ כלל משום שבמקרה של כשל כלשהו באיטום עבודת תיקון פשוטה תהפוך ל"משימה לאומית"...

 

לשאלתך: לא ניתן לבצע שכבת פוליאוריטן מוקצף חלקה לגמרי. לאחר ההקצפה המשטח יוצא אחיד פחות או יותר אך איננו חלק כלל וכלל , אלא מחוספס "גושני", וממילא יש צורך לכסות את החומר כהגנה מהשמש.

 

אם תפרט יותר נתונים, למשל- מהם אותם אתרי אינטרנט שהזכרת, נשמח לענות הלאה.

 

מנסיוני- בידוד גגות מתחת לשכבת הבטקל עדיף שיתבצע עם לוחות קלקר (פוליסטירן) או לוחות רונדופן. הפוליאוריטן נוטה להתכווץ מעט עם חלוף השנים מה שגורם לסדיקה בשכבת השיפועים ולחדירת מים בינה לבין הקצף.  החומר מצויין לבידוד (וקצת גם לאיטום) גגות קלים ישנים ותעשיתיים (גדולים) כגון גגות אסבסט, פח, רעפים.

 

שבוע מוצלח,

 

גבי

 

 07/10/2007 02:54:54 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש בידוד פוליאורטן  (גל)

  פתח הודעה בחלון חדש פוליאוריטן  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש פולטירן  (שגיא ברנוי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs