איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

סגרגציה, כיסי חצץ ואיטום קירות מרתף  (גבי)

שלום מוחמד,

סגרגציה נגרמת כאשר התערובת אינה מעורבבת היטב, כאשר לא משתמשים בויברטורים וכאשר מאפשרים לתערובת ליפול אל תוך התבנית מגובה רב מדי.

במצב הקיים יש פשוט לתקן ולמלא את כל החללים באמצעות תערובת צימנטית (מלט, חול ודבק לטקס SBR) או להשתמש בחומרי שיקום יעודיים כגון "סיקה רפ" למשל.

מפרט כללי (בלבד):

ראשית מסתתים את החללים ומגלים את פני השטח. 
מסירים חלודה מברזלים גלויים.
מצפים ברזלים גלויים בחומר לשיקום כגון "סיקה מונוטופ 610" בשתי שכבות.
משלימים את התיקון בתערובת צימנטית כפי שציינתי לעיל (מלט וחול 2.5/1 ודבק לטקס SBR בשעור כ 10 אחוזים מכמות המים). רצוי לבצע את התיקון מעל גבי שכבת יסוד צימנטית (מלט נקי מעורבב במים ודבק ביחס 50 /50), ובשיטת "רטוב-על-רטוב". (ראה גם "יסודות איטום- עבודה נכונה עם חומרי מליטה").

במקרים בהם נחוץ תיקון עבה במיוחד יש לבצע מספר שכבות או לעבור ולהשתמש בתערובת בטון (כולל אגרגט). עדיף עוד יותר- גראוט צימנטי מוכן (למשל "סיקה גראוט 214").

(הערה: קיימים מוצרים מקבילים של חברות אחרות מלבד אלו שפרטתי לעיל).

בכל מקרה של ספק לגבי חוזקה של היציקה יש להעזר במהנדס קונסטרוקטור.

איטום קירות המרתף:

לאיטום הקירות מומלץ להשתמש בחומר איטום ביטומני משחתי ולא ביריעות. יש להקפיד על חיבור תקין לשכבת היריעות שמגיעה מתחת לרצפה, על עובי מספק של שכבת האיטום, על הגנת האיטום מפגיעה מכנית ועל ניקוז האזור בהתאם לתוואי השטח ולסוג הקרקע. עבור כל אלה מומלץ לקבל מפרט טכני מתאים.

מבחינת החומרים: יהיה לך נוח להשתמש בחומרים במאפשרים יישום בשכבה עבה, כגון "אלסטוקל" (פזקר), "A12" (ביטום), "היפרדסמו PB" (פולידן) וכדומה..

בהצלחה,
גבי

 12/08/2015 14:46:12 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש סגרגציה בקירות מרתף  (מוחמד)

  פתח הודעה בחלון חדש סגרגציה, כיסי חצץ ואיטום קירות מרתף  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs