איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות בקיר טרומי ובתוספת בניה  (גבי)

שלום נחמה,

ישנן מספר אפשרויות לפתרון המצב אך יש כמובן לבחון אותן בשטח.

אזור החלון:

סביר להניח שהרטיבויות באזור  נגרמות עקב התקנה לקויה של החלון שבוצעה ללא איטום מקדים על התשתית. אך יתכן גם מצב שבו מים מגיעים ממקום מרוחק יותר (מאחורי הלוחות) ומצליחים לחדור לפנים הבית דרך אותו פתח שחצבתם בקיר עבור החלון.

חיבור קיר-תקרה:

כנראה שישנו סדק בחיבור בין הבלוקים לבטון הטרומי.   מים יכולים להגיע לשם כמו בתרחיש שתארתי קודם. כלומר הם יכולים לחדור אל מאחורי האבן במקום מרוחק יותר ולגלוש מטה עד שהם מגיעים לסדק שבין הקיר הישן והחדש וחודרים משם אל פנים הבית. 

בעקרון עדיף תמיד לתקן ליקויים בתשתית עצמה, כלומר לאחר הסרת חיפוי האבן באזור הבעייתי.  אך בלית ברירה מבצעים גם איטום חיצוני לאבן עצמה אשר מונע (לעיתים באופן זמני) את מעבר המים פנימה.  שיטה זו היא כמובן הזולה ביותר אך יש להכיר במיגבלותיה ובאורך החיים המקוצר שלה.

באופן כללי החומרים השקופים ("סילוקסנים") נספגים לתוך האבן וסביבתה ומחזיקים מעמד כ 5-10 שנים, בהתאם לכמות החומר שנספגה פנימה.  להצלחת האיטום יש תמיד לאטום היטב את החרירים והסדקים בתשתית לפני שמתיזים  את ה"סילוקסן". ראי מאמר על איטום קירות בסילוקסן שקוף.

אפשרות נוספת היא לצפות את הקיר בציפוי פוליאוריטני שקוף וגמיש. הציפוי יכול לשנות את גוון הקיר.  אפשר לבצע זאת רק כאשר הקיר יבש לחלוטין וכאשר אין חשש לרטיבות שכלואה בתוכו. 

יש כאמור לבחון בשטח את האפשרויות ולהחליט בהתאם.

בברכה,
גבי

 10/08/2015 23:33:00 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום קיר טרומי מחופה אבני שיש  (נחמה וייל)

  פתח הודעה בחלון חדש רטיבות בקיר טרומי ובתוספת בניה  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש המלצה על בעל מקצוע  (נחמה וייל)

      פתח הודעה בחלון חדש עבודות איטום בגוש עציון  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs