איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

חומרים לציפוי גגות מעל יריעות ביטומניות  (גבי)

שלום שלמה,

באופן עקרוני כדאי להמנע מהמנהג של מריחת חומר איטום כלשהו על הגג בכל פעם מחדש, ומדי מספר שנים.   הבעיה עם מריחות אקראיות שכאלו היא שהן בד"כ אינן מבוצעות באופן מקצועי ולכן גם אינן מחזיקות מעמד היטב. 

הדרך היותר נכונה היא לבצע באופן מקצועי ומושלם לגמרי את השיטה שהוחלט להשתמש בה כך שהיישום יחזיק מעמד שנים רבות מבלי שיהיה צורך לבצע "מריחה חוזרת" מדי שנתיים-שלוש.

לצורך יישום מקצועי מבצעים תחילה תיקונים הכרחיים ביריעות. אחר כך מבצעים שכבת יסוד ומעליה 2 שכבות עיקריות נוספות. 

ה"בעיה" אצל בעלי דירות רבים היא כנראה בכך שיישום מקצועי שכזה מחייב שימוש בכמות חומר גדולה כך שעלות הבצוע מטפסת מעלה ולמעשה כבר משתווה לעלותו של איטום הגג מחדש עם יריעות (או עם חומר אחר).

אם ברצונך רק לבצע מריחה של שכבה אחת של חומר איטום, בצע את תמיד מעל גבי שכבת יסוד ורק לאחר שמבצעים תיקונים הכרחיים ביריעות.  מכיוון שכל כשל ביריעות בהמשך השנים יוביל בהכרח לכשל בשכבת האיטום שתיושם מעליהן.

בראיה לטווח הרחוק אפשר לבצע כלהלן:

1.  יש כמובן לדאוג לכך שהאיטום ביריעות מבוצע היטב מלכתחילה.
2.  לצורך שיפור הבידוד התרמי מספיק להלבין את היריעות בצבע אקרילי, במספר שכבות. (אפשר גם לבצע בידוד בשיטת "גג הפוך", עם קלקרים וחצץ).
3.  אם משתמשים בחומר איטום משחתי בכדי לחדש את האיטום של הגג מעל היריעות יש לבחור אותו על פי מצב השיפועים של הגג.  החומרים שהזכרת (מולטיגג / מולטיגום, מאסטר גג, ואינופז) הם כולם טובים אך אינם עמידים באופן מוחלט תחת תנאי שלוליות עמוקות. (שלוליות קטנטנות אינן מהוות בעיה).

במקרה של גג שיש בו שלוליות עמוקות יותר או שיפועים לקויים (כגון הצטברויות מים ליד כניסות המרזבים) עדיף לעבור לחומרים פוליאוריטניים משחתיים והוסיף להם חומר ציפוי עליון מפוליאוריטן "אליפאטי" שעמיד בקרינת השמש.

לשאלתך האחרונה:  כל עוד מקפידים על כל השלבים שהזכרתי אפשר לבצע שוב ושוב איטום בחומר משחתי מבלי שיהיה צורך להרים את כל היריעות מהגג. הדגש הוא כאמור על מצבן של היריעות ועל בחירה נכונה של חומר האיטום ביחס למצב השיפועים של הגג.

בברכה,
גבי
 20/07/2015 23:22:27 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תיקון סדקים חיצוניים  (שלמה)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון סדקים וציפוי קיר חיצוני  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש איזה חומר מומלץ והאם כדאי לצפות יריעות ?  (שלמה)

      פתח הודעה בחלון חדש חומרים לציפוי גגות מעל יריעות ביטומניות  (גבי)       << את/ה כאן

        פתח הודעה בחלון חדש צריך גם שכבת יסוד?  (שלמה)

          פתח הודעה בחלון חדש איטום גג בחומרי אטימה פוליאוריטניים  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs