איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

שכבה נוספת של יריעות ביטומניות  (גבי)

שלום אבי,

 

באופן עקרוני יריעות ביטומניות תמיד נאחזות יותר טוב על גבי תשתית הגג עצמה. תמיד.  

 

אלא שצריך לגשת לענין באופן מעשי. ולכן- ההחלטה באם לקלף את השכבה הישנה תלויה גם במצבן של היריעות הקיימות על הגג.

 

כלומר-  אם שכבת היריעות הקיימת היא רופפת, מלאה בועות אויר והתנתקויות- או בקיצור: אם יהיה קל לקלף אותה- אז עדיף לקלף אותה.

 

מצד שני- אם שכבת האיטום צמודה היטב אל הגג יהיה זה מאוד מאוד קשה להסיר אותה ולכן מעדיפים , מבחינה מעשית, לבצע שכבה נוספת על גבי הקיימת. יש לבצע תיקונים בשכבה הקיימת לפני הבצוע של השכבה החדשה.

 

לשאר השאלות:

 

1.  כדאי לבצע שכבת יריעות חדשה על גבי זו הקודמת אם הקודמת יושבת צמודה היטב אל התשתית.

 

2.  אין סכנה לפגיעה בבטון כאשר מסירים שכבת יריעות ישנה. לעיתים מתנתקים חלקי בטון דקים (בדרך כלל תיקונים שונים) ביחד עם היריעה אך לא יכול להגרם כל נזק והדבר רק מעיד על ליקוי באותה שכבת בטון שהתנתקה.

 

3.  מסירים את היריעות פשוט על ידי משיכה חזקה כאשר לעיתים יש צורך להשתמש בגרזן במקומות עקשניים.  לעיתים המלאכה קשה למדי, בעיקר בגלל משקלן של היריעות. כך שקילוף יריעות בהחלט מותנה בתוספת כספית לקבלן. ולעיתים המלאכה ממש קלה (משום שבוצעה עבודה גרועה מלכתחילה).

 

4.  שני הסוגים הנפוצים של חומר היסוד הביטומני (ליריעות) הם של החברות פזקר וביטום. החומר של פזקר נקרא בשם "SGS474" והחומר של ביטום נקרא "פריימר 101".

 

5. במקרה של בצוע שכבה שניה של יריעות אין צורך (ואין זה אפשרי) להסיר את שכבת האגרגט מהיריעה הקיימת. מנקים את השטח היטב ומורחים פריימר.

 

אם בכוונתך לבצע שכבה חדשה על הקיימת אז יש לבצע תיקונים בשכבה הנוכחית, לפני הבצוע של השכבה החדשה. בנוסף- שים לב שצריך להיות מספיק מקום פנוי ליריעות שיבואו על גבי הקירות שמסביב לגג. היריעה החדשה צריכה לטפס מעל לישנה כ 10 סנטימטר לפחות.   יש לדאוג גם להכנת תשתית נכונה כך שלא יקרה מצב בו היריעה תולחם על גבי קיר צבוע או עם טיח רופף.

 

 

שיהיה בהצלחה,

 

גבי

 

 05/08/2007 05:25:07 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש יריעות ביטומניות גם על גבי שכבת יריעות קודמת  (Avi Algazy)

  פתח הודעה בחלון חדש שכבה נוספת של יריעות ביטומניות  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש בוקר טוב והמון תודה!  (Avi Algazy) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs