איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום וציפוי צינור אסבסט  (גבי)

שלום מייק,


ראשית יש להזכיר כי אסבסט הנו חומר מסרטן שאסור לבוא עמו במגע יד ישיר או לנשום את הסיבים שהחומר יכול לפלוט במקומות שבהם הצינור שבור.  מסיבה זו נהוג פשוט להחליף את כל הצינור וחל איסור חמור מלבצע עבודות חיתוך או ליטוש של האסבסט, מחשש לפזור "אבק אסבסט".


לתיקון חיבורים בין צינורות אפשר להשתמש במסטיק כגון "סופר 7" או "סיקפלקס 11FC". מומלץ למרוח תחילה על החיבור חומר יסוד מסוג "סיקה פריימר WASP" ורק לאחר הייבוש (כשעה לאחר מכן) ליישם מעליו את המסטיק.


את הצינור כולו אפשר לצפות (אך לא לאטום) עם מגוון צבעים וחומרים.  למשל- חומרי ציפוי וצבעים פוליאוריטניים.  אך אלו משמשים לצורך ציפוי בלבד ולא יוכלו למנוע מעבר רטיבות דרך הדפנות של הצינור. אם קיימות רטיבויות אחרות על הצינור, שלא באזור החיבורים, הן נגרמות כנראה עקב נוכחות סדקים ולא עקב חילחול ישיר דרך הדפנות של הצינור. וסדקים אפשר לאטום באותה השיטה שבה אוטמים את חיבורים, כפי שתארתי לעיל.


בברכה,

גבי

 01/01/2014 12:36:48 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום צינור אסבסט צמנט דולף  (מייק)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום וציפוי צינור אסבסט  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs