איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תפרי התפשטות לקרמיקה  (איתן)

שלום לכולם ובפרט למומחים,

יש לי מרפסת בערך 30 מ"ר מרוצפת בקרמיקה, מתחת למרפסת נמצא חלק מהמרתף שלי (דירה להשכרה).  נכון לעכשיו, אין לנו בעיית רטיבות, אבל לאחרונה שמנו לב שהאריחים בשתי שורות באמצע המרפסת התנתקו מהמרפסת והוגבהו בצורת של V הפוך.  אחרי חיפושים באינטרנט, מתברר לי שהקבלן היה אמור להכניס תפרי התשפטות גם בקצוות המרפסת (לרוב כיווני המרפסת יש קירות בטון מצופות באבן) וגם באמצע.  מכיוון שאין לקרמיקה איפה ללכת כשהיא מתפשטת בחום, היא התנתקה מהטיט שמתחת, והתחילה לעמוד בצורת V הפוך.

קבלן אחד (כלבוניק, לא רצף ולא מקצועי ביותר) ביקר ואמר שצריך להרים את כל האריחים שבמרפסת, לשבור ולהסיר את כל הטיט, ולעשות הכל מחדש -- 12,000 ש"ח.  (הוא לא שמע על תפרי התפשטות.)  

עכשיו מספר שאלות:

1. במקום להרים את כל האריחים ולשבור את כל הטיט כדברי הקבלן, האם אפשר פשוט להדביק את האריחים בחזרה עם חומר גמיש שייתן להם לזוז קצת?  (כמובן שלא עשו תפרי התפשטות בטיט שמתחת לאריחים.)  אם כן, באיזה חומר להדביק אותם?  

2. האם צריך להרים את כל האריחים שבמרפסת ולהדביק אותם עם אותו חומר גמיש, או אפשר להשאיר אותם במקום?

3. מאיזה חומר לעשות תפרי התפשטות בין האריחים -- האם אפשר באותו חומר שבו מדביקים את האריחים?

4. כמובן, לא עשו תפרי התפשטות בקצוות של המרפסת, אלא מרחו שם חומר איטום צמנטי, נראה לי של סיקה. האם צריך לשבור אותו ולהכניס שם חומר גמיש כדי לעשות תפרי התפשטות בקצוות?

תודה על כל העזרה!
איתן
 08/07/2013 17:54:37 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תפרי התפשטות לקרמיקה  (איתן)       << את/ה כאן

  פתח הודעה בחלון חדש התרוממות משטח מרוצף  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש לארגן ביקור לייעוץ  (איתן) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs