איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

ניקוז ואיטום יסודות בית  (גבי)

שלום שגיא,

  

לא ניתן לדעת אם עשו לבית יסודות וכיצד- מבלי לבדוק זאת בשטח. במקרה של ספק יש להיוועץ עם מהנדס קונסטרוקטור.  תוכל גם להעלות תמונות לפורום (או במייל) ויתכן שנוכל להבין טוב יותר במה מדובר.
 
מספר תשובות והערות-

 
קיר הבית אמור להשען על חגורת בטון / קורת יסוד. בבתים ישנים ועתיקים ישנן לפעמים הפתעות ומתגלות לפעמים שיטות בניה חריגות כגון ריצוף מעל גבי קרקע מהודקת (במקום מעל יציקת בטון) או שימוש בבלוקים שממולאים בבטון לצורך תמיכת התקרה. רק בדיקה בשטח תוכל לגלות מהי שיטת הבניה.
 

על כל פנים יש  תחילה לאטום את החלק התת קרקעי של הקיר, כנראה בחומר ביטומני וכפי שציינתי בתקשורת הקודמת (ובמאמר על איטום קירות רטובים בקומות קרקע).
 

בענין הניקוז: את החפירה מבצעים מעט עמוק יותר מתחתית הקיר. שיטת הניקוז משתנה בהתאם לסוג הקרקע. בקרקעות רגילות / מחלחלות מסתפקים בד"כ בלוחות קלקר להגנה מכנית ושכבת חצץ עטופה בבד גאוטכני שנועדה להוביל את המים לעומק הקרקע.  בקרקעות אחרות שאינן מחלחלות מסיטים את המים לעבר בור חלחול מי גשם באמצעות צינור ניקוז שרשורי.
 

בברכה,
גבי
 27/06/2013 13:32:12 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש יסודות בית  (שגיא)

  פתח הודעה בחלון חדש ניקוז ואיטום יסודות בית  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs