איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום ובידוד גג תוספת בניה  (גבי)

שלום אלי,

לא ברור משאלתך אם הקבלן מנסה להתנער מהחלק הבידודי של המפרט אותו היה עליו לבצע ממילא.  ניתן לעיתים לפסוח על השלבים שתארת אם ברצונך לחסוך לעצמך את העלויות הכרוכות בבידוד וביציקת השיפועים (אך לא אם הקבלן מנסה לחסוך זאת מעצמו...).  לשיטה זו חסרונות בולטים מבחינת הבידוד התרמי ובמיוחד באזורי אקלים קר.

מסיבה זו לא ניתן להמליץ על יישום שכזה באופן כללי. לוחות בידוד (ובטקל מעליהם) יבודדו את הגג גם בחורף וגם בקיץ וכאשר לא קיים בידוד שכזה עלולה להיווצר בעיית עיבוי חמורה בתקרה (בחורף).
 
בקיץ גם כן עלולה להיווצר בעית בידוד. הלבנת היריעות עם פוליגג או חומר מלבין אחר כלל אינה משמשת כתחליף לבידוד התרמי וממילא הלבנה שכזו מוגבלת בזמן ויש לחדש אותה לעיתים תכופות.  כאשר איכות ההלבנה יורדת - תקרת הבטון תספוג את החום המגיע מן הגג ותפלוט אותו אל פנים הדירה בשעות הערב והלילה. 

ראה מאמר באתר על בידוד תרמי של גגות בישראל.
 
ניתן גם לבצע את הבידוד מעל היריעות הביטומניות (ראה מאמר על בידוד תרמי של גגות בשיטת גג הפוך), אך כל הנושא מיותר אם הוא הועלה לדיון רק משום רצונו של הקבלן להפחית מעצמו עלויות.

בברכה,
גבי
 01/05/2013 15:52:13 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום גג ללא קלקר ובט-קל  (אלי)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום ובידוד גג תוספת בניה  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs