איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום מרתף חדש תחת בית  (גבי)

שלום אלי,

 

ניתן לבצע את האיטום במספר דרכים אך יש לבדוק אותם בשטח ולפקח היטב על ביצועם מכיוון שאיטומים של תוספות בניה תת קרקעיות מועדים תמיד לפורענות הן מבחינת מפרט האיטום והן ובמיוחד מבחינת הבצוע בשטח.

 

אפשרות איטום ראשונה:

הוספת תוסף אטימה מסוג זייפקס אדמיקס אל תוך תערובת היציקה של הקירות ושל הרצפה.  מתקבלת יציקת בטון אטומה לגמרי בכל עובי החתך של היציקה ואין צורך בבצוע איטום חיצוני (או פנימי) נוסף. מומלץ לבצע יציקה רציפה של קירות ורצפה ללא הפסקה בין הרצפה לקירות. ניתן גם לבצע את היציקה באמצעות מכונת התזה לבטון.

(ראה הסברים גם במאמר על איטום בריכות , איטום מאגרי מים- עם תוסף גבישי).

 

אפשרות שניה:

מבצעים איטום חיובי (מבחוץ) על גבי הסלע.  תחילה מרביצים מעליו שכבת בטון ומעליה מבצעים את האיטום הביטומני ומחברים אותו לאיטום הביטומני שימצא מתחת ליציקת הרצפה. לאחר מכן מרכיבים את תבניות היציקה כאשר הקיר הסלעי האטום משמש כדופן החיצונית של התבנית.

 

אפשרות שלישית:

איטום שלילי כפי שהציע הקבלן, אלא שמומלץ לבצע אותו במקביל לבצועו של האיטום החיובי מבחוץ (האפשרות השניה שהזכרתי). אם לא משתמשים בתוסף הגבישי שבאפשרות הראשונה- מומלץ לכל הפחות להוסיף לתערובת הבטון תוסף אוטם כגון  "סיקה 1 לבטון".

 

לא מומלץ לבצע ללא השגחה ופיקוח את אף אחת מהשיטות ולא מומלץ להסתפק רק באיטום השלילי.  לא מובן אגב מדבריך מהי אותה "איזולציה" שהקבלן הזכיר. יש במקביל לבדוק בשטח את כל נושא הניקוז מכיוון שקרקע סלעית / הררית מחייבת התייחסות מתאימה.

 

בברכה,

גבי

 28/03/2013 22:22:47 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום מרתף  (אלי)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום מרתף חדש תחת בית  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש המשך - איטום מרתף מתחת לבית קיים  (אלי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs