איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום מקומי נקודתי בפנים מרתף- תשובה לאבנר (ורונית).  (גבי)

שלום אבנר,

 

לצורך המחשת הנושא יש לראות את כל קומת המרתף כאילו שהיא נמצאת בתוך "עטיפה". ברגע שנוצר חור במקום כלשהו העטיפה המים מוצאים את הדרך להכנס לתוך המרתף מהנקודה הקרובה והקלה ביותר (בד"כ בחיבור בין יציקת הקיר לרצפה).  כך שמיקום הרטיבות בפנים המרתף אינו מצביע בהכרח על מיקומו של החור ב"עטיפה".

 

בנוסף לכך, גם כאשר יתבצע איטום מקומי במקום הרטוב בקיר הפנימי אשר ממנו חודרים המים - קרוב לוודאי שהרטיבות תצליח בהמשך לחדור ממקום אחר ביציקה.

 

מסיבה זו נהוג ומומלץ בד"כ לבצע איטום פנימי על כל השטח של המרתף.   בחלק מהמקרים ממילא ירטב כל החול שמתחת לריצוף וממילא ידרש יהיה להחליף את כולו, בכל השטח.

 

במקרים חריגים יותר ניתן יהיה להסתפק בבצוע איטום מקומי על פני שטח מעט רחב יותר ולא לאטום את כל הרצפה. אך במקרים אלו יש לקחת בחשבון שיתכן שהאיטום לא יהיה מספק.  גם מבחינת האחריות יש לציין זאת בפרוש בפני הלקוח על מנת שיהיה שותף מלא להחלטה ויבין את השלכותיה.  האחריות ניתנת תמיד רק לאזור שיאטם ולא לכל קומת המרתף.    בחלק מהמקרים שווה לקחת סיכון מחושב ולבצע איטום נקודתי/ מקומי.  בחלק אחר מהמקרים- לא כדאי.  המקרה המדובר נשמע גבולי אך יש לבדוק אותו בשטח, כפי שציינתי בתקשורת הקודמת.

 

בברכה,

גבי

 17/02/2013 11:25:17 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום קטע קיר של מרתף מתוך הבית  (רונית פרידמן)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום קיר מרתף מבפנים  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש איטום מרתף  (רונית פרידמן)

      פתח הודעה בחלון חדש בעיה דומה גם אצלי  (אבנר)

      פתח הודעה בחלון חדש איטום מרתף מבפנים- רטיבות בתחתית הקיר (תשובה לרונית)  (גבי)

        פתח הודעה בחלון חדש איטום מקומי נקודתי בפנים מרתף- תשובה לאבנר (ורונית).  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs