איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות בתקרה, סדקים  (גבי)

שלום מוגי,

 

דברי השיפוצניק נכונים:  ברזלים ביציקה נפגעו כנראה מהרטיבות והחלו מחלידים ודוחפים את שכבת הטיח (והבטון) החוצה. יש לסתת את הבטון סביב הברזלים ולנקות מהם את החלודה באמצעות דיסק חשמלי/ נייר לטש או מברשת פלדה.

 

לאחר מכן מצפים את הברזלים בשתי שכבות של חומר מגן נגד חלודה ומבטנים מחדש מעל הברזלים עם תערובת צימנטית או עם חומר צימנטי יעודי לשיקום בטונים. לאחר הייבוש מבצעים את שכבת הגמר והצבע.

 

מתאור דבריך משתמע שהיה לאורך כל הדרך ליקוי בשכבת האיטום שמתחת לריצוף חדר האמבטיה של השכן. כנראה שהשכן ניסה בעבר מספר פעמים לחסוך בהוצאות ולטפל בבעיה מבלי להרים את הריצוף.    פתרונות מסוג זה הם זמניים בלבד ואינם מקצועיים.

 

איטום מקצועי שמתבצע מתחת לריצוף של חדרי רחצה ומקלחות מונע מעבר של רטיבות אל מתחת לריצוף של חדרים סמוכים ואל הקומה התחתונה (התקרה שלך). יש לדאוג לכך שהאיטום מתבצע היטב- פעם אחת ולתמיד.   ראה מפרט טכני על איטום מקלחות או חדרים רטובים בחומרי איטום ביטומנים משחתיים.

 

כהערת אגב- כמעט כל נזקי ההצפות הקשות שמתרחשות בבתי מגורים נגרמים בגלל איטום וניקוז לקוי. עם מעט תיכנון מראש באשר למיקום פתחי ניקוז מתאימים בחדרים הרטובים ועם דגש על עבודת איטום נכונה, כל הנזקים הללו כלל לא היו מתרחשים.

 

אם משהו לא ברור נשמח לעזור הלאה.

 

בברכה,

גבי

 30/07/2012 23:28:33 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש רטיבות חוזרת בתקרה  (מוגי)

  פתח הודעה בחלון חדש רטיבות בתקרה, סדקים  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש תודה גבי, עזרת לי מאוד.  (מוגי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs