איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקון סדקים בקירות פנים וחוץ, בית חדש  (גבי)

שלום דן,

 

סדקים בין חגורות בטון לקירות בלוקים מעידים על עבודת שלד רשלנית ו/או על עבודת טיח לקויה. יש לבצע בדיקה בשטח על מנת לראות מהו הגורם לסדיקה.

 

בכל מקרה, יהיה צורך לבצע את כל התיקונים באופן יסודי שיכלול ציפוי מחדש של כל שטח הקירות החיצוניים. ממילא, לא ניתן יהיה לבצע תיקונים מקומיים בטיח הגמיש מבלי שהם יבלטו ויכערו את מראה הבית, כך שיהיה צורך לחדש את הציפוי החיצוני באמצעות שכבת שליכט צבעוני חדש או באמצעות צבע גמיש.

 

באופן כללי יש תחילה להסיר את הטיח מצידי הסדק. לאחר מכן יש לאטום את הסדק מבחוץ כנגד חדירת רטיבות, באמצעות מסטיק פוליאוריטני גמיש.

 

על מנת למנוע מהטיח להסדק יש תחילה לבצע חבישה צימנטית מעל הסדקים באמצעות רצועת רשת אינטרגלס. (פעולה זו היתה אמורה להתבצע עוד בשלב הבניה ויתכן כי הסדקים מופיעים כעת מכיוון שהיא לא בוצעה).  את רצועת האינטרגלס מצמידים למקומה באמצעות תערובת דלילה של מלט וחול המועשרת בדבק לטקס SBR בשעור 50 אחוזים.  הרשת מוצמדת לשכבה הצימנטית ומעליה מיושמת מייד שכבה דקה נוספת. יש לחספס את השכבה העליונה ולהמתין לייבוש. לאחר מכן מבצעים את שכבת הטיח המשלימה כאשר משתמשים בתוכה גם כן באותו הדבק, בשעור 10 אחוזים.

 

לסיום- מבצעים את שכבת הגמר. שכבת הגמר העדיפה לקירות חוץ במקרה של סדיקה היא מערכת צבע גמיש רב עובי (שכבת יסוד + 3 שכבות צבע). בקירות פנים מוותרים על השימוש בצבע גמיש אך מומלץ בהחלט לבצע את אותו התיקון הכולל את הסרת הטיח מצידי הסדק- וכולי..

 

(הסילוקסן, כדבריך, אכן אינו מתאים כלל לעבודה זו).

 

בברכה,

גבי

 11/06/2012 17:00:45 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש טיפול בסדקים ”עובדים”  (דן)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון סדקים בקירות פנים וחוץ, בית חדש  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs