איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקוני סדקים פנימיים  (גבי)

שלום,

 

הטיפול בסדקים שהזכרת אינו זהה ואין חומר אחיד שעמו יש לבצע את כל עבודות התיקונים. לכל סדק  יש סיפור משלו ויש לבחון אותו בשטח.

 

באופן כללי להלן מספר עצות:

 

1.  בסדק בין קיר גבס לבלוקים / תקרה יש להשתמש ברצועת רשת אינטרגלס יעודית אותה תוכל לרכוש בטמבוריות.  מניחים רשת-פינה על החיבור ומעליה מבצעים את השפכטל (עם מרק רגיל או מרק גמיש).

 

2.  במקומות אחרים בקירות בהם ישנם סדקים שחוזרים על עצמם יש לבדוק תחילה מהי הסיבה לסדיקה. סדיקה מעל מעברי צנרת יכולה להעיד על עבודת תיקון או טיוח גרועה ועדיף פשוט להסיר חלקי טיח ובטון רופפים ולתקן.  הורדת טיח תמיד הכרחית במקום בו הוא משמיע רעש "חלול".

 

3.  בכל מקום בו ישנו סדק בטיח שחוזר על עצמו, יש להסיר את הטיח מהאזור ומצידי הסדק. לאחר מכן מבצעים "חבישה" עם רשת אינטרגלס שמוצמדת לקיר באמצעות תערובת בטון (מלט וחול 1:1 ודבק לטקס SBR בשעור 50 אחוז). מעל הרשת, לאחר הייבוש, מיישמים את שכבת הטיח. יש להכניס לתערובת הטיח כ 5-10 אחוז מאותו דבק (לטקס SBR).

 

4.  סדקים אחרים / מקומיים ניתן לאטום גם עם מרק אקרילי גמיש בלבד, ומעליו לצבוע. זו הפעולה הפשוטה ביותר אך היא אינה תמיד יעילה לסדקים רחבים (מעל מילימטר לערך) והמשך התזוזה של הסדק עלו פשוט לגרום לסדק בשכבת הצבע העליונה. במקרה שאינך בטוח אם מרק גמיש יספיק- בצע את השלבים שבסעיף 3 לעיל.

 

בברכה,

גבי

 11/06/2012 15:01:22 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תיקון סדקים בקיר פנימי וטיפול מונע  (שלום)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקוני סדקים פנימיים  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs