איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תפרחת לבנה בין אריחים  (גבי)

שלום ברק,

 

אין קשר בין הופעת העיבוי על משקופים וחלונות- לבין הופעת תפרחת לבנה בין האריחים. 

 

תפרחת לבנה בין אריחים מעידה כמעט תמיד על נוכחות של לחות או רטיבות במילוי שמתחת לריצוף. יחד עם זאת בבתים חדשים תופעה זו שכיחה למדי ואינה בהכרח מעידה על בעיות רטיבות, מכיוון שבבתים חדשים התופעה מתרחשת עקב ייבוש הטיט שמתחת לריצוף ופליטת מלחים / סידן.  יש לנקות את התפרחת מדי יום  "על-יבש", באמצעות מברשת יבשה, עד שלבסוף היא תחדול להופיע.     (יחד עם זאת- אם קיימים סימני רטיבות או קילופי צבע מעל הפנלים בקירות, יש לבדוק אם קיימת בעיית איטום או נזילה מהצנרת).

 

בענין איכות הרובה:  רובה שמתפוררת מעידה כמעט תמיד על בצוע לקוי של הקבלן ועל הוספת יותר מדי מים לתערובת, על מנת להקל ולזרז את עבודת המילוי.  אם הרובה מתפורת במספר רב של מקומות- זו כנראה הסיבה. יש להחליף את הרובה עם רובה אקרילית איכותית או רובה אפוקסית.  אין חובה ליישם רובה אפוקסית אם כי היא טובה הרבה יותר.

 

עיבוי אדים מעל זכוכיות ומשקופים הינו שכיח גם כן, במיוחד באזורים בעלי אקלים קר במיוחד, וניתן להתגבר עליו לגמרי רק באמצעות החלפת החלונות לחלונות מבודדים, כולל משקופים מבודדים יעודיים.

 

מכיוון שהחלפת החלונות ממילא לא תהיה רלוונטית, תוכל רק לנסות ולשפר את המצב באמצעות הפחתת העיבוי (שימוש במזגן למשל, במקום בתנורים הפולטים אדים, ו/או התקנת ונטה או אמצעי איוורור אחר שדואג לתחלופה קבועה של האויר בחלל המגורים).

 

בברכה,

גבי

 10/01/2012 14:20:48 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תפרחת/אבקה לבנה בין אריחים ורובה מתפוררת  (ברק)

  פתח הודעה בחלון חדש תפרחת לבנה בין אריחים  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש כתמים טחב בצבע חום-ירקרק  (ברק) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs