איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

רטיבות בדירה חדשה  (גבי)

שלום דוד,

 

לצערי אין בפי חדשות טובות: הקבלן אינו אומר לך את האמת ובמקום לטפל בבעיה באופן יסודי הוא מנסה להתנער ממנה באמצעות תיקון זול שלא יחזיק מעמד.   כמו כן יתכן שכבר כעת קיים נזק נוסף עקב רטיבות רבה מתחת לריצוף, אשר מחייב את החלפת הריצוף כולו באזורים שנפגעו.    

 

שים לב שעל פי התקן חובה לבצע איטום מלא מתחת לריצוף של חדרי רחצה ("תקן איטום חדרים רטובים").  האיטום נועד למנוע בדיוק את המצב שהתרחש בדירתך.  כאשר הוא מתבצע על פי התקן לא יכול להיווצר מצב בו המים שחודרים אל מתחת לריצוף של חדר הרחצה- מצליחים לעבור אל מתחת לריצוף של חדרים אחרים בדירה.   האיטום אמור למנוע זאת.   במילים פשוטות: אם הקבלן היה עושה את עבודתו כמו שצריך המים כלל לא היו יכולים לעבור ולהציף חלקים אחרים בדירה.

 

מכיוון שהרטיבות שמאזור המקלחון עברה אל אזורים אחרים בדירה- אין כל ספק שהאיטום שבוצע בחדר המקלחת היה לקוי (או שאינו קיים כלל).  לצערי תופעה זו שכיחה מדי בענף עקב אי התייחסות מספקת לאיטום חדרי הרחצה.

 

(ראה מפרט כללי במאמר על איטום מקלחות או חדרים רטובים בחומרי איטום ביטומנים משחתיים).

 

במצב הנוכחי מומלץ להביא שמאי או יועץ אשר יבדוק את מצב הרטיבות שקיימת כעת תחת הריצוף באזורים שונים בדירה.  רטיבות רבה לא תוכל להתנדף מעצמה ועלולה להסב נזקים נוספים.  (למשל: נזקים למשקופי עץ או נזקים בלתי הפיכים לאריחים מסוג טרצו).

 

ללא איטום הרמטי מתחת לריצוף של חדר הרחצה הרטיבות צפויה להופיע גם בהמשך השנים. איטום הפוגות בריצוף עצמו או איטום סביב המקלחון לא יחזיק מעמד לצמיתות ואינו בא להחליף את הצורך באיטום על פי התקן, מתחת לריצוף.

 

לשאלתך בענין שיטת התיקון של הקירות מעל הפנלים:  יש להשתמש בפוליפילה שמיועדת לחדרים רטובים או לשימוש חיצוני. שפכטל / פוליפילה רגילה לא יחזיקו מעמד בתנאי לחות.  אך ממילא- אין כל טעם להתחיל ולתקן את הקירות לפני שכל הרטיבות נעלמת ושכבת האיטום מתוקנת.   ראה גם מאמר על תיקון קירות לאחר חדירת רטיבות.

 

שיהיה בהצלחה,

גבי

 25/12/2011 01:29:26 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש רטיבות בדירה בת שלוש!  (דוד)

  פתח הודעה בחלון חדש רטיבות בדירה חדשה  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs