איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקון נזקי רטיבות, חברת ביטוח  (גבי)

שלום רון,

 

לשיפוצניק מטעם חברת הבטוח לעולם לא תהיה נכונות לבצע עבודה יסודית יותר מכפי שחברת הבטוח מצפה ממנו, וחברות הביטוח כלל אינן מעונינות לבצע עבודה יסודית (יקרה).

 

לענין תיקון נזקי הרטיבות: 

 

סביר להניח שהרטיבות המתמשכת בתקרה גרמה להיווצרות חלודה בברזלים אשר ביציקה. הברזלים מתנפחים כתוצאה מהתפתחות הקורוזיה (החלודה) ודוחפים את הטיח של התקרה כלפי חוץ.  הצליל ה"חלול" מעיד בד"כ על היפרדות הטיח מהיציקה אך לא ניתן לקבוע זאת באופן חד משמעי ויש לבדוק זאת בשטח עצמו.    מומלץ במקרי ביטוח מסוג זה להביא לשטח שמאי עצמאי שאינו "מטעם" חברת ביטוח.  

 

כהערה: נזקי רטיבות חמורים יותר צפויים להיות בדירה העליונה ויתכן שישנו שם צורך בהחלפת כל הריצוף. אם השכן לא הביא שמאי עצמאי למקום מומלץ לבצע זאת גם כעת ויתכן שתוכלו להתחלק בעלות הכספית של הבאתו למקום.

 

לשאלתך:

 

במקרה של התנפחות הברזלים ביציקה יש להסיר את הטיח והבטון הרופף (החלול) כולו.  לאחר מכן מסתתים את הבטון בהיקף הברזלים הפגועים.  בשלב הבא מנקים את החלודה מהברזלים ומצפים אותם בחומר מגן נגד חלודה. לאחר הייבוש של החומר - מבצעים תיקון עם מלט מיוחד לתיקונים (שיקום בטונים) ואחר כך מבצעים טיח מיישר, שפכטל וצבע.  מדובר כאמור על עבודה יסודית שאין סיכוי שהשיפוצניק "מטעם הביטוח" יסכים לבצע אותה על דעת עצמו.

 

בהצלחה ושב"ש,

גבי

 23/12/2011 17:15:45 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תיקון נזקי נזילה בתקרה עי חברת ביטוח  (רון)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון נזקי רטיבות, חברת ביטוח  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה על התשובה המושקעת !!  (רון) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs