איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

הדבקת אריחים במטבח  (גבי)

שלום ענבר,

 

הצמדת אריחים ללא רובה תגרום לחדירת מים עם סיכוי (קלוש) לסדיקה באריח עקב תזוזות תרמיות.  התקן מחייב בצוע פוגות / מישקים ברוחב 3 מ"מ.  כאשר מצמידים אריחים זה לזה הרווח שנוצר בינהם הנו מאוד זעיר ולא ניתן ליישם רובה ביעילות מספקת והיא עלולה להתפורר ולנשור במהלך הזמן.   כך שמומלץ להשתמש ב"ספייסרים" בעת הדבקת האריחים ולבצע פוגות ברוחב 3 מ"מ לפחות.

 

לגבי החיבור בין האריחים לשיש:  כדאי להשתמש בחומר גמיש כגון סיקפלקס 11FCאו "סופר 7" אשר נצמדים מצויין אל התשתית ומאריכים ימים. אם הרווח לאיטום הנו מאוד צר (1-2 מ"מ) ניתן גם לאטום אותו עם סיליקון סניטרי "אצטי" המכיל חומרים נגד פטריות. אך על מנת להמנע מעובש יש להקפיד על כך שהחומר יבוצע בשפוע ושיהיה מוחלק ככל האפשר כך שמים לא יוכלו להצטבר ו"לשבת" עליו.

 

בסיכומו של דבר ולאורך שנים , כל החומרים שהוזכרו (כולל הסיליקון הסניטרי) הנם בעלי עמידות טובה אך מוגבלת לתנאי עובש כאשר קיימים תנאים של רטיבות מתמדת.  למניעת העובש יש לבצע את האמור לעיל + לנקות את המסטיק מדי פעם מלכלוך שמתיישב מעליו ולדאוג לאיוורור המטבח.

 

בהצלחה,

גבי

 10/04/2011 19:24:59 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש הדבקת אריחים  (ענבר)

  פתח הודעה בחלון חדש הדבקת אריחים במטבח  (גבי)       << את/ה כאן

  פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה על התגובה המהירה!  (ענבר) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs