איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום תוספת בניה  (גבי)

שלום אלינור,

 

מאוד מומלץ לבצע בדיקה בשטח ולקבל מפרט איטום מסודר, כפי שיוסבר בהמשך.

 

תחילה, להלן הסבר כללי ומספר תשובות.

 

1.  כאשר יוצקים רצפת בטון ישירות על גבי הקרקע- יש לדאוג לאיטום לפני היציקה. אחרת- רטיבות מהקרקע עלולה להיספג אל תוך יציקת הרצפה ומשם לטפס הלאה לקירות וכדומה.

 

2.  בנוסף לנ"ל יש לאטום את כל הצד החיצוני של הקירות שבאים במגע עם אדמת הגינון.  קירות שיבואו במגע עם הקרקע - יש לבנות מבטון ולא מבלוקים וכך גם בנוגע לאדנית.

 

3.  יש לאטום את יציקת הבטון אשר מעליה יבוא הריצוף החיצוני. חובה ליצור הפרדה בינו לבין הריצוף הפנימי של הבית. (לא הבנתי משאלתך אם ישנו משטח מרוצף חיצוני או גינה בלבד).

 

4.  יש להקפיד על איטום האדנית החיצונית בצד של השכן. אם מהצד הפנימי (שלך) צפויה לבוא גם כן אדנית- יש כמובן לאטום גם אותה.   חומר האיטום של האדנית תלוי בצורה הגאומטרית שלה ובגודלה. אדניות קטנות ניתן לאטום עם חומר צימנטי משחתי כדוגמת סיקה טופ 107, אך יש לבצע זאת בהקפדה רבה.  "מריחה" של החומר על ידי קבלנים בלתי מנוסים אינה מספיקה. ראי מאמר על איטום אדניות בחומר איטום צימנטי.  כאמור לעיל- יש לבנות את האדנית מבטון ולא מבלוקים.

 

5.  בתקשורת הראשונה שלך הזכרת איטום ביריעות, אך לא ברור היכן.

 

6.  עדיין לא ברור אם פורק הריצוף הישן של המרפסת החיצונית. קחי בחשבון שישנה תמיד רטיבות כלשהי מתחת למרצפות של מרפסות חיצוניות.

 

לסיכום:

 

מאוד מומלץ לקבל יעוץ בשטח. מבחינת מפרט האיטום- תוספות בניה מחייבות התייחסות למספר גורמים נוספים מלבד אלו שהזכרת. אי ביצוען יכול לגרום בעתיד לעגמת נפש ולהוצאה כספית מיותרת.  לדוגמא: יש לדאוג לפרט איטום מתאים בתפר בין המבנה הישן לחדש (בחיבורים בין  הקירות, בתקרה, ברצפה) על מנת למנוע סדיקות ובעיות איטום בחיבורים בין הישן לחדש.

 

בברכה,

גבי 

 28/02/2011 15:55:33 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום  (elinor)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום לפני הרחבה, מרפסת סלון  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש אלינור,  (גיורא)

    פתח הודעה בחלון חדש המשך איטום  (elinor)

      פתח הודעה בחלון חדש פירוט לפי בקשת גיורא.........  (elinor)

        פתח הודעה בחלון חדש איטום תוספת בניה  (גבי)       << את/ה כאן

          פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה על התשובה  (elinor) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs