איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

חומרי אטימה, חומרי הדבקת אבן  (גבי)

שלום אבישלום,

 

תשובתי הקודמת בענין הדבקת האבן התייחסה לעבודה מקומית קטנה בלבד.

 

במקרה של חיפוי בנין או בית שלם בלוחות אבן בגודל שהזכרת חובה לקבל מפרט מדוייק ממתכנן המבנה וכלל לא ניתן לספק מענה באמצעות הפורום.   כהערה- הדבקת אבן עם מסטיק תהיה מאוד יקרה ואינה רלונטית. יש לשקול אלטרנטיבות אחרות כגון משחות הדבקה אפוקסיות ו/או עיגון האבן למקומה עם רשת. אך חסרים נתונים ומדובר על נושא בטיחותי שחובה לקבל מפרט עבורו מהמהנדס המתכנן.

 

חומרי אטימה- פולימר MS מול פוליאוריטן:

 

כפי שמצויין במאמר, חומרי אטימה מסוג MS פולימר עתידים לחדור אל השוק יותר ויותר ולדחוק הצידה את החומרים הפוליאוריטנים השולטים בו כעת.  אך מדובר על תהליך שרק החל בזמן האחרון ופשוט אין עדיין מספיק נתונים בשטח ו/או נתונים שהוכיחו את עצמם לאורך טווח שנים ארוך.

 

ניתן להשתמש בסיקפלקס FC כמעט לכל המטרות וללא כל חשש. החומר מצויין. במקרה שיש חשש באשר לכושר ההדבקה של החומר אל תשתיות שונות (כגון פלסטיקים מסוגים שונים, אמבטיות אקריליות וכדומה - כדאי לעבור ל MS פולימר.

 

בנוסף, כדאי להשתמש ב MS פולימר גם כאשר עובדים במקום סגור (משום שהחומר אינו מדיף ריח בעת הייבוש) או כאשר רוצים להמנע מתופעות השקיעה / ההתכווצות של החומרים הפוליאוריטנים.   ואפשר כמובן להשתמש רק ב MS פולימר לכל המטרות שהוזכרו.

 

בכל הקשור לאיטום תפרי התפשטות ניתן רק להניח שגם כאן המצב ישתנה במהלך השנים עקב יתרונותיו של ה MS פולימר אשר משתוות לכל תכונותיו של הפוליאוריטן ואף עוברות אותן.

 

לשאלתך-  "סופר 7" (של חברת "מיקו") הנו כעת האיכותי ביותר בשוק הישראלי , מבין החומרים המבוססים על MS פולימר.  

 

חברת סיקה היא החברה הדומיננטית ביותר בענף האיטום בכלל ובפרט בשוק הישראלי.  אך ישנם כמובן חברות נוספות בינלאומיות וגדולות מאוד בעלות מוצרים מתחרים באיכות מצויינת.

 

לדוגמא ראה חומרי אטימה צימנטים משחתיים הנמכרים ע"י חברת "אורנטק גטאור"  (לטיקריט ) או ע"י טמבור ("טורו") ואחרים. באשר לחומרים הפוליאוריטנים הנפוצים בשוק, כדאי להיצמד רק לחברות אשר מספקות חומר יסוד (פריימר) עם המוצר.

 

שב"ש,

 

גבי

 07/01/2011 21:06:40 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש הדבקה  (אבישלום דוד)

  פתח הודעה בחלון חדש חומרי הדבקה, חומרי אטימה  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש איטום ראשי כלונס, חיפוי אבן  (אבישלום דוד)

      פתח הודעה בחלון חדש בנוסף  (אבישלום דוד)

        פתח הודעה בחלון חדש איטום ראש כלונס, איטום קיר והדבקת אבן  (גבי)

          פתח הודעה בחלון חדש תודה רבה  (אבישלום דוד)

            פתח הודעה בחלון חדש הדבקת אבן  (אבישלום דוד)

              פתח הודעה בחלון חדש חומרי אטימה, חומרי הדבקת אבן  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs