איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקון סדקים ותפרי התפשטות  (גבי)

שלום זהבה,

 

לצערי המצב שתארת מוכר ושכיח.  כשלים מסוג זה הם בעיקרם כשלים בתכנון.  תוספות בניה יושבות על גבי יסוד נפרד מזה של המבנה הקיים ותזוזה בין שני המבנים הנה ודאית. לשם כך מבצעים מלכתחילה תפרי התפשטות בשלב הבניה וכאשר אין מבצעים זאת נוצרים סדקים אקרעיים ומכוערים למראה הן מבפנים והן מבחוץ, ולעיתים גם ברצפה, כפי שקרה אצלך.

 

המשך התזוזה בין המבנים הנו דבר שיש לקחת אותו כמובן מאליו ואין להניח בשום אופן שהתזוזות תיפסקנה "אחרי שנתיים שלוש".  יחד עם זאת הן יכולות להיחלש / ולהתייצב, אך עדיין תהיה תמיד תנועת התכווצות והתפשטות בין שני המבנים ולו רק עקב שינויים תרמיים.

 

הפתרון המקובל הוא אותו פתרון שכבר התחלת לבצע עם אותו קבלן- דהיינו לאטום מן החוץ כנגד חדירת רטיבות ולכסות אחר כך את הסדקים מבפנים ומבחוץ בצורה אסטתית ככל שניתן.    כך שבמצב הנוכחי ההמלצה היא להמשיך ולעקוב אחר הוראות אותו קבלן, שנשמע שהוא אכן מנסה לעשות את הדברים הנכונים.  (מומלץ אגב לאטום עם מסטיק גמיש ולא להסתפק בפוליאוריטן מוקצף תחת כיסוי הפח).

 

פרוק המבנים כמובן שאינו בא בחשבון. ישנם פתרונות נוספים אך יקרים מאוד לבצוע הכרוכים בחיזוק היסודות וכדומה- אך גם אלו לא יוכלו להבטיח לגמרי את המשך התזוזות.

 

לסיכום: פשוט העזרי בסבלנות והמשיכי לבצע את המלצות הקבלן. תוכלי כמובן גם לבקש עצה ממהנדס קונסטרוקטור אחר או מחברות העוסקות בחיזוק ובקשירת יסודות בשיטות מתקדמות / יקרות הרבה יותר.

 

נשמח לעזור הלאה ושיהיה בהצלחה,

גבי

 13/12/2010 19:05:04 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום סדקים  (זהבה)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון סדקים ותפרי התפשטות  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש איטום סדקים  (זהבה)

      פתח הודעה בחלון חדש תיקון סדקים- תפרי התפשטות  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs