איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום ויציקת מרתף, מקלט  (גבי)

שלום רן,

 

הרעיון דורש תכנון מתאים לייצוב הקרקע באמצעות יציקות נוספות. כל זה מייקר את עלות הבניה ומשום כך הענין אינו מיושם בשגרה, מה גם שאינו הכרחי.   בצוע שכזה, בו ישנו מירווח מעבר מאחורי הקירות, נפוץ רק במרתפים / מקלטים שנבנים בתוך קרקע סלעית.

 

ממילא - גם אם יהיה מירווח, הוא אינו מהווה תחליף לאיטום. תמיד יש חשש לרטיבות באזור וגם אם אין מגע ישיר עם הקרקע תיווצר שם לחות רבה שבעצמה תספיק לגרום לבעיות רטיבות.

 

איטום קירות מרתף חובה לבצע בכל מקרה.  האיטום המקובל הוא בחומרים ביטומנים משחתיים כאשר תחת הרצפה - יריעות. ראה מאמר על איטום מקלטים בחומרים ביטומנים משחתיים.   חובה להגן על שכבת האיטום ולבצע ניקוז בהתאם להוראות המתכנן, כאשר בקרקע תופחת יש להקפיד עוד יותר הן על הגנת האיטום מתפיחת הקרקע והן על הניקוז.

 

חצר אנגלית:  קירות החצר האנגלית נאטמים מהצד החיצוני כך שיהיה רצף בין שכבת האיטום שלה לבין שכבת האיטום התת קרקעית של אותו מקלט. כמו כן יהיה צורך בהמשך באיטום קירות החצר מצידם הפנימי (אפשר בחומרים צימנטים משחתיים) לפני בצוע טיח.    בנוסף לאיטום החיצוני ניתן לאטום את הקיר לפני יציקת קירות החצר האנגלית, עם חומר צימנטי (בדיוק במקום בו תתחבר היציקה אל הקיר).   עליך לקבל מפרט מסודר ממתכנן המבנה / יועץ איטום.

 

לא הבנתי למה הכוונה בשאלה  6.  אני מניח שהשאלה נענתה כבר בענין ייצוב הקרקע.

 

ישנם מפרטים סטנדרטיים עבור איטום מקלטים וחצרות אנגליות. אך יש להתאים אותם למצב בשטח ואת זה על המתכנן לבצע עבורך.

 

כהמלצה- תוכל גם להשתמש בחומר איטום גבישי מסוג "זייפקס אדמיקס" אשר מוסף אל היציקה במפעל הבטון. תקבל יציקה אטומה לגמרי.  

 

באשר לשאלתך הנוספת :

 

יציקה רציפה תמיד עדיפה, אך מסובכת יותר לבצוע. אין חשש מבצוע עצר כימי בין היציקות.   אם תחליט להשתמש ב"זייפקס אדמיקס" - כחלק מהמערכת מיושם חומר מסוג "זייפקס מרוכז" בהפסקות היציקה (בנוסף לעצר הכימי).

 

בהצלחה וחג שמח,

 

גבי

 26/09/2010 06:17:25 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש יצירת חלל בין קירות מרתף לאדמה מסביב  (רן)

  פתח הודעה בחלון חדש שאלה נוספת  (רן)

    פתח הודעה בחלון חדש איטום ויציקת מרתף, מקלט  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs