איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

איטום מרפסת מרוצפת אריחי טרצו  (גבי)

שלום שרון,

 

ראשית לשאלתך : לא מבצעים שכבת ריצוף על גבי שכבה קודמת ללא איטום קודם. מילוי מישקים עם רובה אפוקסית תמיד מומלץ אך לעולם אינו בא במקום האיטום שמתחת לשכבת האריחים.

 

אם ברצונך לבצע ריצוף מחודש על הקיים, ללא הסרת הריצוף הישן, חובה לבצע תחילה איטום. חומר האיטום בו תשתמש נקבע ראשית בהתאם להפרש הגבהים בין הריצוף של המרפסת לבין הריצוף הפנימי. אם ישנו מספיק גובה- ההעדפה תמיד היא לבצע איטום עם יריעות ביטומניות.     אם אין מספיק גובה- אוטמים עם חומרים משחתיים, פוליאוריטנים או ביטומנים (הראשונים עדיפים).

 

אם הריצוף רופף, ובמיחד כאשר מדובר על מרפסת עם שטח גדול - לא לוקחים סיכונים כלל. מפרקים הכל ואוטמים מחדש, שזו תמיד תמיד תמיד- האופציה העדיפה.

 

לגבי שימוש בחומר שקוף על הריצוף הנוכחי ראה דוגמא לעבודת איטום מרפסות עם חומרי איטום פוליאוריטנים שקופים.     מפרט והסברים נוספים תוכל לקרוא במאמרים הבאים:

 

1.  איטום מרפסות או גגות מרוצפים - על גבי הריצוף הקיים  , מתאר איטום מרפסת בחומר פוליאוריטני כאשר המרפסת תרוצף מחדש לאחר מכן, מעל שכבת האיטום.

 

2. איטום וציפוי מרפסות, גגות ומשטחים מרוצפים - עם חומרי אטימה פוליאוריטנים משחתיים , מתאר בצוע איטום מרפסת בחומרים פוליאוריטנים (שקופים או צבעוניים), ללא ריצוף לאחר מכן.

 

ראה את ההמלצות במאמרים הנ"ל לגבי בחירת שיטת האיטום ולגבי הכנת השטח.

 

אם תפרט נתונים נוספים נשמח לעזור הלאה.

 

שב"ש,

 

גבי

 03/09/2010 18:42:08 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת מרוצפת בריצוף טרצו  (שרון)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת מרוצפת אריחי טרצו  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs