איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

הדבקת ריצוף על האיטום  (גבי)

שלום רון,

 

ההסבר בתקשורות הקודמות אכן הובן, והוא התייחס אכן לבצוע על גבי משטחי בטון אנכיים, שעל כך שאלת בזמנו.

 

על גבי שכבת איטום ברצפה אין חובה לבצע שכבת יסוד ואפשר לרצף עם טיט ודבק ישירות. אם כי אפשר גם לבצע בשיטה שהצעת.   מכיוון שממילא אין מספיק גובה למילוי תחת האריחים- תוכל לרצף ישירות עם דבק יעודי מסוג סיקה סראם. ישנם שני סוגים של הדבק : אחד להדבקה דקה והשני להדבקה עבה כך שתוכל להשתמש באחד מהם, על פי העובי הנדרש.

 

שים לב שבריצוף על גבי שטח אופקי, כאש ישנה שכבת מילוי תחת הריצוף, וכפי שזה מתבצע למשל בכל שטח הדירה, אין צורך לוודא הידבקות חזקה בין שכבת הטיט לרצפה. הדגש במקרה זה הוא רק על הידבקות האריח לשכבת הטיט, ולא על הידבקות הטיט לתשתית הצימנטית, או לחומר האיטום שבקרקעית. אך במקרה של הדבקה ישירה, ללא מילוי- יש לתת כמובן דגש על כך.

 

בנוסף- ההסבר הקודם התייחס למשטחי בטון שהנם סופגים בעיקרם. שכבת איטום צימנטית איננה סופגת כלל כל שאין צורך במריחה של חומר "דליל" שיספג יותר אל עומק התשתית. החומר במקרה זה פשוט נדבק עליה.

 

בהצלחה,

גבי

 25/08/2010 16:54:12 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש שכבת יסוד לטיט במצב אופקי  (רון)

  פתח הודעה בחלון חדש הדבקת ריצוף על האיטום  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs