איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

דברי העובדים והקבלן  (אוריה)

הגיע אתמול עובד לתקן, והראתי לו את המקומות הנפוחים יותר ונפוחים פחות. הוא צחק עלי, ואמר שעובד בזה כבר 30 שנה, ושהרמה שעשה אצלי היא מהגבוהות ביותר מפני דרישותי. ושבלתי אפשרי לעשות שהיריעה תצמד בכל השטח, כי הבטון לא מאפשר את זה. ושלא יקרה כלום, כי ברוב המקומות בקושי מצמידים, ואצלי הרוב מוצמד חזק.  ושבגגות יש שטחים רבים נפוחים.. ועכ"פ הוא הכריז שהוא לא מוכן לעשות זאת, ושהוא רוצה לראות "את כל אלה שאומרים לי שצריך צמוד" שיבואו הם ויעשו, ושהכל דיבורים בלי להתחשב בתנאי השטח,  ושהקבלן יחפש עובד אחר לזה, שהוא לא מוכן.

הוא הוסיף שאי אפשר לתקן ע"י חיתוך היריעה והדבקת היריעה החופשית, ואח"כ הדבקת טלאי על מקום החתך. כי אפשר להדביק טוב  יריעה על יריעה רק בקצה היריעה, שיש שם חומר מיוחד המאפשר את זה.

ועכ"פ הוא תיקן חלק מהמקומות הבעייתיים ביותר, והשאיר את רוב המקומות, ובעיקר נשארו המקומות הנפוחים רק מעט.

מנהל העבודה אמר לי בצד, שחבל לי לדרוש זאת, כי זה רק יהרוס. שכעת יש לי עבודה מצוינת, ואף אחד לא מצמיד כמו אצלי. והחיתוך והתיקון לא יהיו טובים כ"כ. ושהקבלן שלי הוא מומחה לאיטום, ומעולם לא הקפיד עד כדי כך, ולא קורה כלום. לכן לא התמקחתי יותר מדי, שחששתי שבאמת אולי רובם לא מקפידים כך, ושאכן באמת החיתוך והתיקון יהיו פחות טובים. ובפרט שהעובד לא היה מוכן לעשות זאת, ואין לקבלן עובד מקצועי ודייקן ברמה שלו.  ומניסיוני שכאשר מבקשים רמה גבוהה יותר ממה שהקבלן רגיל לתת, לפעמים ההפסד יותר מהרווח.

והקבלן נחשב לקבלן טוב מאוד בבניה ובאיטום (אך ראיתי שאמנם הוא מכיר יותר את החומרים החדשים, והוא מעמיק בנושא האיטום, ומקפיד על רמה גבוהה, אך הוא לא מכיר היטב את הכללים הרשמיים) . גם הקבלן אמר לי שברוב המקומות שהוא מגיע, היריעות בקושי דבוקות, ואין פריימר וזפת ושאין לי מה לחשוש.

השאלה היא מה המשמעות של איטום זה לעומת הקפדה על הצמדה מלאה. האם זה מבטל את עיקר האיטום? מוריד במשהו משמעותי? מוריד מעט? או שזה רק "חומרה יתירה"?

כי לפי תשובתך, אשקול אם שוה לי לקחת חברת איטום רצינית, שיעשו הכל מחדש (הבעיה גם שאינני יודע איזה חברת איטום ירושלמית מבצעת עבודה ברמה שאתה מדבר עליה)

גם לא הבנתי את ההבדל שכתבת, שברולקות ניתן לחתוך ולתקן וכו`, ובקירות לא ניתן, אלא דרוש להסיר את היריעה. שהרי גם בקירות לכאורה ניתן לחתוך ולהדביק את היריעות החופשיות, ולהדביק על מקום החתך טלאי.

 23/08/2010 16:11:23 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש אויר תחת היריעות  (אוריה)

  פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת | איטום מרפסות ביריעות  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש דברי העובדים והקבלן  (אוריה)       << את/ה כאן

      פתח הודעה בחלון חדש מה האמת בשיטת החיתוך וההדבקה?  (אוריה)

        פתח הודעה בחלון חדש והכי יעזור לי זה הסבר למה זה דרוש  (אוריה)

          פתח הודעה בחלון חדש אם יקלפו את היריעות וידביקום מחדש, היריעות ישארו באותה איכות?  (אוריה)

            פתח הודעה בחלון חדש יריעות ביטומניות  (גבי)

              פתח הודעה בחלון חדש דוקא השיחה איתו היתה אחרת  (אוריה)

                פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת לפני ריצוף  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs