איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

תיקון טיח, טיח מתקלף  (גבי)

שלום ארז,

 

לא ניתן לחזק טיח קיים בתקרה. פתרונות מסוג זה אינם יעילים לטווח ארוך, במיחד בתקרות. הפתרון הוא לקלף כעת את החלקים החשודים / החלשים / ה"חלולים" כך שלא יפלו בעתיד.

 

לגבי תיקון הטיח- ראשית יש לבדוק את הסיבה לנשירה. במקרים רבים נגרמת נשירת טיח כתוצאה מחלודה שפגעה בברזלי הזיון אשר ביציקת התקרה. בתרחיש שכזה הברזלים תופחים ודוחפים את שכבת הטיח החוצה.   אם זה המצב בתקרה אצלך אז יהיה צורך לבצע תחילה עבודות תיקון עם חומר לשיקום מבנים ועם חומר ציפוי נוסף להגנה על הברזלים הפגועים והחשופים. (אנא פרט, ותמונה תעזור יותר).

 

לפני בצוע שכבת הטיח החדשה יש לנקות היטב את האזור מאבק ולכלוך ורצוי להתיז עליו שכבת קישור צימנטית - "שפריץ צימנטי" (מלט וחול 2:1 ודבק לטקס SBR בתערובת).  לשכבת הטיח יש להוסיף גם כן, את אותו הדבק.     בעקרון ההחלטה על בצוע שכזה תלויה במצב התשתית: אם התשתית היא בטון חלק יהיה קשה להצמיד אליו את שכבת הטיח ולכן עדיף לבצע תחילה שכבת קישור כמתואר לעיל. במקרה של בלוקים אין צורך בכך, אלא רק על גבי חגורות בטון או תקרה שכולה יצוקה מבטון.

 

ליד אזור המשקוף מבצעים את אותה הפעולה (עם או ללא שכבת קישור) כאשר מומלץ להשאיר רווח של כ 2 מ"מ בין קצה שכבת הטיח לבין המשקוף העליון, על מנת למנוע מצב בו תזוזות ורעידות של המשקוף יעברו אל שכבת הטיח. ניתן פשוט לעבור ולחרוץ את החיבור עם שפכטל , בעוד החומר טרי. (את הרווח הזעיר שנותר ניתן למלא אח"כ עם שכבת השפכטל והצבע או עם חומר גמיש).

 

אם תפרט יותר נתונים נשמח לעזור.

 

בהצלחה,

גבי

 22/08/2010 18:51:48 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש תיקון טיח שנפל  (ארז)

  פתח הודעה בחלון חדש תיקון טיח, טיח מתקלף  (גבי)       << את/ה כאן

    פתח הודעה בחלון חדש טופ סיל חומר איטום  (שירה)

      פתח הודעה בחלון חדש טיפול בברזלים בתקרה  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs