איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

אויר תחת היריעות  (אוריה)

עשו אצלי יריעות במרפסת. אחרי בדיקת ההצפה וריקון המים, עברתי על היריעות וראיתי בכמה מקומות שהן נפוחות מקומית (דומני שזה מקסימום 6*6 ס"מ), ואני מניח שזה לא נורא. אבל לאורך הזוית בין בטון הרצפה לקירות, כמעט בכל המרפסת יש אויר.  אי אפשר לתאר דרך הפורום את מידת הנפיחות, ועכ"פ לאורך הזוית בין בטון הרצפה לקירות היריעות לא דבוקות - כשאני לוחץ באצבע היריעה נלחצת מעט אחורה. ואינני יודע למה העובד עשה כך, כי השטח היה מוכן  עם רולקות טובות באופן שלא היתה כל בעיה להצמיד את היריעות לבטון.

ואני מניח שהקבלן יאמר שזה לא בעיה, כי יש מתחת זפת, וכי זה הכל תחת הריצוף, ושכך זה בכל המקומות שהוא עשה ואין בעיות.  מה האמת בזה?

ואם חשוב לתקן, מה האופן הנכון לכך? האם לחתוך בסכין יפנית לאורך הזוית בשני צידי היריעות שבאויר, ולהדביק יריעה חדשה על כל המקום החשוף עם חפיפה? או שעדיף לקלף את היריעות מהמקום שהן לא דבוקות עד הקצה שעל הצלע האופקית של הקיר,  ולהדביקן מחדש (מדובר על כ70 ס"מ, כי הקיר פה הוא רק מעקה נמוך)?

 

בנוסף ראיתי שגם בקירות מעל לריצוף, היריעות נפוחות לפעמים בשטח גדול יחסית (כפי שכתבתי. האם זה לא יפריע לפנלים? והאם זה לא יגרום לקילוף היריעות?

 

 ואני מבין שאם לא היה רולקות, העובד היה מעדיף להעביר דרך האויר כדי למנוע כיפוף חד במעבר מהרצפה לקירות. אבל כשיש רולקות טובות, הרי עדיף שהיריעות ילכו צמודות לרולקות גם מהבחינה של מניעת כיפוף היריעות (מחוץ למטרה העיקרית שחשוב תמיד שהיריעות יצמדו לתשתית)

 

ושאלתי לפני כמה ימים שהיריעות נפוחות במעבר בין המרפסת לחגורת ההפרדה. ושם הקבלן נימק שזה כדי למנוע כיפוף. ואמנם שם נכון שכשהיריעות צמודות לרולקות, נוצרת זוית במעבר לחגורה האופקית אם קצה הרולקה עולה אנכית תלול. אבל כשהרולקות הן לפני קיר (שהוא אנכי, ולא המשטח האופקי של החגורה), הרי ברור שהיצמדות לרולקה מונעת כיפוף ולא הפוך.

 22/08/2010 12:46:03 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש אויר תחת היריעות  (אוריה)       << את/ה כאן

  פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת | איטום מרפסות ביריעות  (גבי)

    פתח הודעה בחלון חדש דברי העובדים והקבלן  (אוריה)

      פתח הודעה בחלון חדש מה האמת בשיטת החיתוך וההדבקה?  (אוריה)

        פתח הודעה בחלון חדש והכי יעזור לי זה הסבר למה זה דרוש  (אוריה)

          פתח הודעה בחלון חדש אם יקלפו את היריעות וידביקום מחדש, היריעות ישארו באותה איכות?  (אוריה)

            פתח הודעה בחלון חדש יריעות ביטומניות  (גבי)

              פתח הודעה בחלון חדש דוקא השיחה איתו היתה אחרת  (אוריה)

                פתח הודעה בחלון חדש איטום מרפסת לפני ריצוף  (גבי) 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs