איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

אבני חיפוי ואיטום מרפסת  (גבי)

שלום גדי,

 

האבן לא אמורה להאחז רק על גבי יריעות ומצד שני היריעות לא חייבות לטפס לגובה של 20 ס"מ. אפשר להלחים את היריעות עד לגובה של כ 10 ס"מ ולחזק את האבן על החלק שאינו עם יריעות. יש לבדוק זאת בשטח בהתאם לעובי האבן ולשיטת החיפוי הקיימת (הדבקה / תלייה ?).

 

קיים כמובן השיקול האסטתי / העיצובי.  אם המראה הקיים, בו האבן נמצאת 20 ס"מ מעל הריצוף, הוא המועדף, אז ניתן לבצע טיח צימנטי ואחר כך צבע (או אפילו פנלים).

 

הדגש מבחינת האיטום של קצה היריעות הוא בעקרון כזה:

 

יש להלחים את היריעות על התשתית עצמה, כלומר על הבטון של המעקה ולא על טיח שאולי קיים שם.  לאחר מכן יש לבצע מעליהן שכבת יסוד צימנטית (מלט + חול + דבק לטקס 50 אחוז מהמים). מעל גבי שכבה זו יש לצקת שכבה צימנטית (מלט וחול ביחס 2.5/1 עם אותו הדבק, ולעבור את קצה היריעות, כך שתיווצר שכבה אוטמת וחזקה גם מעל קצה היריעות.  מעל הנ"ל תוכל לבצע טיח וצבע או להמשיך עם האבן.   יש לוודא שבוצעה שכבת איטום מתחת לחיפוי בקיר כך שרטיבות לא תחלחל מאחורי האבן אל הקיר עצמו ומשם תרד מטה ו"תעקוף" את היריעות בקיר.

 

כל האמור לעיל הנו הסבר מאוד כללי. יש לבדוק הכל בשטח עם המתכנן, וישנם פרטים נוספים שאינם כלולים.

 

בברכה,

 

גבי

 02/08/2010 19:21:15 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש אבני חיפוי על היריעות  (גדי)

  פתח הודעה בחלון חדש אבני חיפוי ואיטום מרפסת  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs