איטומן - מומחי איטום ושיקום מבנים
איטום שיקום פרוייקטים פורום מפרטי איטום ושיקום מפת אתר
 
דף הבית
מאגר לקוחות
איטום
שיקום
פרוייקטים
חומרי שיקום
מפרטי איטום ושיקום
מן העיתונות
גלריית תמונות
קישורים
פורום
צור קשר

בעיות רטיבות לאחר הצפה  (גבי)

שלום רון,

 

הדבר הטוב ביותר שאוכל להמליץ עליו מבחינת "סצנריוס" למיניהם, הוא להביא לדירה שמאי אשר יבדוק את הנזק ויתן דוח בכתב בצרוף צילומים. זה כמובן יהיה כרוך בהוצאה כספית כך שעליך לשקול את כדאיות הענין בעצמך, בהתאם למה שהקבלן יהיה מוכן, או לא מוכן, לבצע.

 

הרטיבות מאחורי ארונות המטבח תגרום לעובש ונזק לעץ בהמשך. כך שבוודאי שעדיף לפרק ולייבש.  אם ניתן לייבש ללא פרוק- מה טוב, אך קיים ספק סביר שלא יהיה ניתן לייבש היטב ו/או שלא ניתן יהיה לדעת אם פעולת הייבוש הצליחה.

 

בכל שאר המקומות בהם ישנה רטיבות בקירות כולל קירות הגבס- יש להמתין לייבוש מוחלט לפני שמתקנים. ניתן גם לתקן את הגבס בתעלות המיזוג אך אם המים חדרו אל מאחורי הלוחות הרטיבות תשוב ותתרחש זמן קצר לאחר מכן. יש לבדוק בשטח אם ניתן להמתין לייבוש או שיש להחליף את הגבס במקומות הפגומים.

 

סצנריו אחר שיש לתת עליו את הדעת הנו - נוכחות של מים מתחת לריצוף הדירה של השכן. מהתאור שלך משתמע שכביכול עברו מים אל מתחת לריצוף שלו וחלקם המשיך לזלוג מטה סביב צינור הניקוז שבקיר שלך.  יש לבדוק מה בוצע אצל השכן ואם הוחלף אצלו מצע החול שנרטב מתחת לריצוף.    אם לא הוחלף החול הרטוב אצל השכן - הבעיה העיקרית תהיה כנראה בדירה שלו (אם / כאשר אותה הרטיבות תנדוד אל מתחת לריצוף של אזורים אחרים בדירתו), אך היא יכולה לגרום להמשך סימני הרטיבות גם אצלך.    אם הרטיבות מראה סימני ייבוש- כנראה שאין סיבה לדאגה מיותרת בנושא זה, מבחינתך (אצל השכן תיתכן בעיה).

 

אם אינך רוצה לשלם כעת לשמאי דאג לכל הפחות לצלם ולשים את כל הדברים בכתב, (לשלוח בדואר רשום לקבלן) - למקרה הצורך.

 

בהצלחה,

גבי

 28/06/2010 06:18:39 הוסף תגובה 

פתח הודעה בחלון חדש רטיבות  (רון)

  פתח הודעה בחלון חדש בעיות רטיבות לאחר הצפה  (גבי)       << את/ה כאן 
   © כל הזכויות שמורות לחברת איטומן 2005.                                                                                                                                      www.ZYwebs.com     Dvirs